لیست تیم ها در بازیها بسته شده/ از قایقرانی حمایت می
کنیم

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر لیست تیم ها در بازیها بسته شده/ از قایقرانی حمایت می
کنیم
به گزارش خبرنگار سایت احکام، مراسم اختتامیه لیگ‌های قایقرانی کشورمان عصر امروز سه شنبه دوم خردادماه با حضور مناف هاشمی دبیرکل کمیته المپیک و رئیس فدراسیون قایقرانی، مسئولین و ورزشکاران این رشته در محل دریاچه آزادی تهران برگزار شد.
در پایان این مراسم مناف هاشمی در جمع خبرنگاران گفت: در این مدت شاهد تلاش‌های فدراسیون‌های قایقرانی در رویدادهای بین المللی بودیم. کمیته المپیک هم از فعالیت‌های این فدراسیون حمایت می‌کند. فدراسیون به سختی منابع مالی را تامین می‌کند تا در جایگاهی که حق شان می‌باشد برسد.
رییس فدراسیون عضو هیات اجرایی کمیته ملی المپیک هم است و در جلسات فنی قول داده که قایقرانی یکی از رشته‌های پر مدال در بازی‌های آسیایی باشد.
هاشمی همچنین در مورد جلسه امروز با روسای فدراسیون‌ها که در مورد پرداخت بودجه بود، گفت: جلسه خیلی خوبی بود چه موافقان و چه مخالفان دیدگاه‌های خود را گفتند و قرار شد سه شنبه بررسی مجدد شود و اگر لازم بود اصلاحات لازم انجام می‌شود.
وی در مورد گلایه ورزشکاران از جمله نازنین ملایی ملی پوش قایقرانی نسبت به پرداخت بورسیه با قیمت دلار ۴۲ هزار تومان هم بیان کرد: مصوبه و قانون اجازه می‌دهد بر اساس بازار متشکل این مبلغ را پرداخت کنیم. امروز این عدد به ۴۲-۴۳ هزار تومان رسیده است. فقط وقتی بالای ۵۶ هزار تومان بود هیات اجرایی تصمیم گرفت برای ۱۵ نفر قیمت ارز را حدود ۵۰ هزار تومان پرداخت کند. عرف پرداختی، رقم بانک مرکزی است.
دبیرکل کمیته المپیک در خصوص وضعیت سرمربی تیم فوتبال امید هم خاطر نشان کرد: رییس فدراسیون عنایتی را مشخص کرده است و کادر سرپرستی و ۵۰ بازیکن به کمیته برگزاری بازی‌های آسیا معرفی شده‌اند. دو مرحله فرصت اصلاح اسامی را دارند بعد لیست نهایی اعلام می کنیم‌.
وی در خصوص پرداخت بودجه به فدراسیون فوتبال برای تیم امید گفت: این مسئله را در هیات اجرایی صحبت می‌کنیم.
هاشمی در پاسخ به این پرسش که برخی از فدراسیون‌ها هنوز درخواست افزایش سهمیه برای حضور در بازی‌های آسیایی دارند و آیا این امکان وجود دارد یا خیر؟ گفت: در همه رشته‌ها حتی فوتبال لانگ لیست بسته شده است اما این فرصت را داریم اگر مقام عالی وزارت و کمیته ملی المپیک بخواهند در دو سه روز آینده اصلاحات انجام دهیم و ثبت نام می‌کنیم. گاهاً دو برابر تا سه برابر ثبت نام کرده‌ایم. از ۲۰ خرداد هم لیست واقعی را با نظر روسای فدراسیون‌ها می‌گیریم.
دبیرکل کمیته ملی المپیک در خصوص تعیین تکلیف رئیس آکادمی ملی المپیک هم تاکید کرد: سرپرست آکادمی عملکرد خوبی داشته است. اما به دلیل اینکه در هندبال به عنوان رییس انتخاب شده هیات اجرایی و رییس کمیته ملی المپیک در صدد مسئول هستند. به هیچ عنوان هیات اجرایی تابع اعتراضات نیست ولی قانون می‌گوید که این اتفاق بیافتد.
وی در پایان در مورد پرداختی جدید به فدراسیون‌ها اشاره کرد و افزود: یک مرحله اواخر فروردین پرداخت کرده‌ایم و پرداختی مرحله جدید هم در دو، سه روز آینده انجام می‌شود. امیدوارم از خبر لیست تیم ها در بازیها بسته شده/ از قایقرانی حمایت می
کنیم
راضی بوده باشید.

لیست تیم ها در بازیها بسته شده/ از قایقرانی حمایت می
کنیم  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۵-۲۴ ۰۲:۳۸:۴۵