لهستان بدنبال الحاق غرب اوکراین است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر لهستان بدنبال الحاق غرب اوکراین است به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از تاس، یک مقام محلی در لوهانسک واقع در شرق اوکراین گفته است که لهستان بی سر و صدا در حال الحاق بخش‌هایی از غرب اوکراین به قلمرو خود است.
این خبر را «رودیون میروشنیک»، مقام ارشد محلی جمهوری خلق لوهانسک اعلام کرد و گفت: لهستان پس از دستیابی به توافق با کشورهای غربی، در تلاش است تا بی سر و صدا بخش غربی اوکراین را ضمیمه خاک خود کند.
این مقام محلی نزدیک به روسیه همچنین افزود: «لهستان بی سر و صدا در تلاش است تا بخش غربی اوکراین را ضمیمه کند و بدون شک توافقی با غرب در این زمینه وجود دارد.» به گفته وی، ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین در این روند مشارکت دارد.
این مقام محلی منصوب روسیه در شرق اوکراین پیش از این نیز تاکید کرده بود که لهستان از قبل برنامه‌ها و توافق‌های محرمانه خاصی در مورد سرنوشت آینده بخش غربی اوکراین انجام داده است و در تلاش است تا در وضعیت کنونی بخش‌هایی از غرب اوکراین را تصاحب کند.
پیشتر در ماه آوریل نیز، «سرگئی ناریشکین»، رئیس سرویس اطلاعات خارجی روسیه گفته بود که بر اساس گزارش‌های دریافتی، واشنگتن و ورشو در حال کار بر روی طرح‌هایی هستند که لهستان کنترل نظامی و سیاسی بر سرزمین‌های تاریخی خو در غرب اوکراین برقرار خواهد کرد.
تا کنون مقامات غربی و اوکراینی به خبر واکنشی نشان نداده اند و لهستان نیز در این مورد سکوت کرده است.
چند ماه پیش از این نیز برخی خبرگزاری‌ها گزارش داده بودند که لهستان تصمیم به ورود نظامی به داخل سرزمین اوکراین به بهانه بازپس گیری اراضی تاریخی لهستان در آنجا به ویژه در غرب اوکراین دارد. دولت لهستان که مرز مشترک با اوکراین دارد، به دنبال آغاز جنگ مواضع تندی علیه روسیه اتخاذ کرده است. امیدوارم از خبر لهستان بدنبال الحاق غرب اوکراین است راضی بوده باشید.

لهستان بدنبال الحاق غرب اوکراین است  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۳۰ ۰۲:۴۰:۵۹