لزوم پرهیز از موازی کاری در امور مساجد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر لزوم پرهیز از موازی کاری در امور مساجد به گزارش خبرنگار سایت احکام، آیت الله محمدرضا ناصری در هشتمین نشست شورای فرهنگ عمومی استان یزد با تاکید بر معرفی و استفاده هرچه بیشتر از ظرفیت‌ فضاهای فرهنگی جامعه اظهار داشت: هنوز در زمینه استفاده از فضاهایی مانند مدرسه و مسجد اقدامات موثر و فراگیری در حوزه رسانه‌ای صورت نگرفته است.
وی با تاکید بر افزایش ارتباط رو در روی فعالان حوزه فرهنگ و مسائل اجتماعی با جوانان و خانواده ها یادآور شد: در مقابل اقدامات دشمن که به دنبال تقویت و ترویج سبک زندگی غربی است، ما نیز در مقابل از ظرفیت پایگاه‌هایی مانند مسجد و مدرسه برای تبلیغ اسلام، گشایش کار مردم و فرهنگ سازی باید بیشتر استفاده کنیم.
رئیس شورای فرهنگ عمومی استان یزد تصریح کرد: شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، اداره تبلیغات اسلامی و بسیج هم اکنون در زمینه ترویج فرهنگ محله اسلامی وارد عمل شده‌اند و برنامه هایی را در دست اجرا دارند که در این زمینه با هم افزایی میان بخش های مختلف از اقدامات پراکنده و جزیره‌ای یا اجرای برنامه های مشابه توسط دستگاه های مختلف باید جلوگیری شود.
ناصری ادامه داد: اقدامات اجتماعی و فرهنگی دستگاه‌های مختلف باید همه در یک راستا و به صورت منسجم انجام شود تا اثربخشی بیشتری داشته باشد و در کنار مسجدمحوری باید حتما به مدرسه محوری هم بپردازیم تا رابطه جوانان با مسجد تقویت شود.
وی گفت: امام جماعت مساجد با خانواده ها ارتباط خود را تقویت کنند و در کار فرهنگی و اجتماعی جدیت بیشتری داشته باشند تا بیشترین بهره وری از فضاهای فرهنگی و دینی برای جامعه حاصل شود. امیدوارم از خبر لزوم پرهیز از موازی کاری در امور مساجد راضی بوده باشید.

لزوم پرهیز از موازی کاری در امور مساجد  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۰-۰۹ ۰۲:۴۱:۵۴