لزوم مراقبت از گلوگاه‌هایی که باعث ورود کالاهای نامرغوب
می‌شوند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر لزوم مراقبت از گلوگاه‌هایی که باعث ورود کالاهای نامرغوب
می‌شوند
به گزارش خبرنگار سایت احکام، آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری یکشنبه‌شب در دیدار با معاون سازمان ملی استاندارد ایران، اظهار داشت: استاندارد یکی از مجموعه‌هایی است که باعث اعتبار هر کشوری می‌باشد و سازمان ملی استاندارد در نظام جمهوری اسلامی یک برند است.
وی با بیان اینکه برخی از وارد کنندگان و صادرکنندگان به دنبال پنهان شدن از ذره بین نظارتی سازمان ملی استاندارد هستند، گفت: این مسئله می‌تواند باعث بروز مشکلاتی در داخل و خارج از کشور شود.
رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: اگر می‌خواهیم مردم نسبت به کالای داخلی بیشتر رغبت پیدا کنند و به سمت خرید این کالاها بروند باید شرایط لازم استاندارد بر اساس قوانین و مقررات سازمان ملی استاندارد رعایت شود.
نماینده مردم بوشهر در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه بدون شک هر ایرانی علاقه‌مند به خرید کالای ایرانی می‌باشد، تصریح کرد: سازمان ملی استاندارد باید در تلاش برای تولید کالای ایرانی مرغوب و با کیفیت باشد.
وی عنوان کرد: برخی اوقات برای دست‌یابی به منافع زود گذر کالاهای بی کیفیت تولید و یا بعضاً سعی می‌شود کالای تولید شده به نام کشوری دیگر در بازار عرضه شود که این مسائل می‌تواند به اعتماد مردم لطمه وارد کند.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تاکید بر اینکه سازمان ملی استاندارد می‌تواند باعث تضمین اعتبار نظام و کیفیت تولید در کشور شود، گفت: این سازمان باید در تأیید کالاهایی که از خارج کشور وارد می‌شود بسیار دقت نماید.
حسینی بوشهری ادامه داد: برای ارتقای استاندارد نیازمند کار ویژه هستیم و از گلوگاه‌هایی که باعث ورود کالاهای نامرغوب به کشور می‌شوند باید مراقبت کنند.
وی با بیان اینکه سازمان ملی استاندارد می‌تواند باعث ارتقا سلامت کار در کشور و موجب رضایتمندی مردم شود، خاطر نشان کرد: مسئولیت‌های این سازمان در دایره کشور بسیار گسترده است؛ لذا مسئولان باید در کنار این سازمان باشند. امیدوارم از خبر لزوم مراقبت از گلوگاه‌هایی که باعث ورود کالاهای نامرغوب
می‌شوند
راضی بوده باشید.

لزوم مراقبت از گلوگاه‌هایی که باعث ورود کالاهای نامرغوب
می‌شوند  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۷-۰۳ ۰۲:۳۹:۰۷