لزوم شناسایی، کاهش و حذف آسیب پذیری درمیادین دواب آذربایجان
غربی

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر لزوم شناسایی، کاهش و حذف آسیب پذیری درمیادین دواب آذربایجان
غربی
به گزارش خبرنگار سایت احکام، داود آقایی عصر چهارشنبه در جلسه پدافند غیرعامل شهرستان میاندوآب، شناسایی، کاهش و حذف آسیب پذیری را مهمترین اهداف شورای پدافند غیر عامل عنوان کرد و افزود: میادین دواب استان به دلیل تداخل مشاغل و خرید و فروش دام و طیور، محلی آسیب پذیر است و می‌تواند کانون انتشار ویروس و شیوع بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان باشد و باید کاملاً نظام مند، بهداشتی و طبق اصول و ضوابط قانونی فعالیت کند.
وی افزود: جداسازی مشاغل، ایجاد زیرساخت برای ضدعفونی در مبادی ورودی و خروجی، حضور دامپزشک برای تشخیص بیماری و جلوگیری از ورود دام بیمار و مرحله بندی اقدامات حفاظتی و مناسب سازی بازارهای هفتگی و دواب با ایجاد سرویس بهداشتی و رستوران از جمله اقدامات ضروری است که باید انجام شود
آقایی در ادامه گفت: همچنین محلی که برای استقرار و فعالیت بازار دواب انتخاب می‌شود علاوه بر داشتن شرایط اعلام شده باید از نظر کنترل حلقه‌های پیرامون بازار برای جلوگیری از اسکان و ساخت و ساز، فاصله مناسب با محیط مسکونی مدیریت شود.
سرپرست پدافند غیرعامل آذربایجان غربی در خاتمه از مدیران دستگاه‌های اجرایی و خدمات رسان شهرستان خواست تا اقدامات لازم در جهت حفاظت فیزیکی ایستگاه‌های تقلیل فشار گاز، پست‌های فوق توزیع برق و مدیریت منطقه نوروزلو از نظر کنترل فیزیکی، کیفیت آب و استحکام فیزیکی آب بند نوروزلو و خودحفاظتی ادارات را اجرایی کنند.
تاکید فرماندار میاندوآب بر صیانت توأم از امینت و اقتصاد مردم در میادین دواب
فرماندار میاندوآب هم بر لزوم صیانت همزمان از امنیت و معیشت شهروندان و تفکیک میادین دواب از بازارهای هفتگی تاکید کرد.
محمدرضا رضایی، از امنیت به عنوان مهمترین رکن زندگی در جوامع بشری یاد کرد و افزود: مجموعه اقداماتی که تحت عنوان پدافند غیر عامل انجام می‌شود برای حفظ امنیت، سلامت و آرامش جامعه در بحران‌های احتمالی است و در بیشتر موارد نیز این بحران‌ها توسط دشمنان ایجاد می‌شود که با توجه به پیشرفت‌های علمی در شرایط کنونی جهان، حملات سایبری بیشترین سهم را دارد.
فرماندار میاندوآب با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب برای آمادگی کامل و بسیج همگانی برای رویارویی با حوادث و حملات دشمنان گفت: رهنمودهای معظم له فصل الخطاب است و قطعاً هرکسی با رهنمودها و تجربیات رهبر خود بیدار نشود قطعاً با ضربه دشمن بیدار خواهد شد.
وی در ادامه با تقدیر از اقدامات حوزه پدافند غیرعامل در کنترل و جلوگیری از شیوع بیماری‌های تب برفکی و آنفولانزای فوق حاد پرندگان در بازارهای دواب افزود: در کنترل بازارهای دواب باید به شکل تدریجی ومداوم با اجرای گام به گام برنامه‌های تدوین شده حرکت کرد و اقدام شتابزده نتیجه‌ای دربر نخواهد داشت، باید به گونه‌ای عمل کنیم که نه امنیت شهروندان قربانی اقتصاد شود ونه به بهانه امنیت سر اقتصاد بریده شود.
رضایی با تاکید بر اینکه ماهیت بازار دواب با بازار هفتگی متفاوت است افزود: متأسفانه بخش عمده‌ای از بازارهای هفتگی میاندوآب را بازار دواب تشکیل می‌دهد و این موضوع به دلیل تداخل مشاغل، تنوع کالا و اقلام، نبود حصارکشی و سرویس‌های بهداشتی مناسب زمینه شیوع بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان را فراهم خواهد آورد و انتظار داریم مدیران بازارهای هفتگی نسبت به تأمین امکانات رفاهی و بهداشتی اقدام کنند. امیدوارم از خبر لزوم شناسایی، کاهش و حذف آسیب پذیری درمیادین دواب آذربایجان
غربی
راضی بوده باشید.

لزوم شناسایی، کاهش و حذف آسیب پذیری درمیادین دواب آذربایجان
غربی  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۲۸ ۰۲:۴۲:۳۴