لزوم حضور جوانان در نهضت عدالت خواهی برای زمینه سازی
ظهور

به گزارش سوالات احکان و شرعی در خبر لزوم حضور جوانان در نهضت عدالت خواهی برای زمینه سازی
ظهور
به گزارش خبرنگار سایت احکام، آیت‌الله رضا رمضانی شامگاه چهارشنبه در یادواره شهدای خمام با اشاره به اینکه لازم است تا راه، اندیشه، افکار و مکتب شهدا را دنبال کنیم، اظهار داشت: وصیت‌نامه شهدا را باید بخوانیم زیرا این وصیت‌نامه‌ها در بهترین زمان، مکان و حالات نوشته شده است.
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) افزود: وصیت‌نامه شهدا نکات زیاد و پیام‌های درس‌آموزی برای نوجوانان و جوانانی که دوران دفاع مقدس را درک نکرده‌اند، دارد.
وی ضمن تبریک فرارسیدن میلاد امام عصر (عج)، به وظیفه منتظران اشاره کرد و گفت: همه باید یاد بگیریم تا با خودسازی، جامعه‌سازی و زمینه‌سازی، جز منتظران واقعی باشیم.
آیت‌الله رمضانی در ادامه به قدرت نظامی و علمی جمهوری اسلامی به عنوان یکی از دستاوردهای نظام اشاره کرد و گفت: ایران از نظر علمی جز کشورهای مطرح دنیاست و این قدرت باعث شده که ما در میز مذاکره قرار بگیریم؛ همه قدرت‌ها یک طرف و ما در طرف دیگر، حکایت از قدرت گفتمان دارد.
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع)، گفتمان انقلاب اسلامی را یک گفتمان ویژه و بی‌نظیر دانست و اضافه کرد: در این گفتمان همه چیز مانند معنویت، عقلانیت، عدالت، استقلال، آزادی و اسلامیت بر اساس معنای واقعی و ارزش‌ها است.
وی با اشاره به اینکه امروزه دین و افراد متدین قدرتمند شده‌اند، تصریح کرد: زمانی بلوک شرق و غرب بود ولی امروزه تقابل بین اسلام و استکبار بوده و این موضوع به برکت ظهور شئون مختلف دین است.
آیت‌الله رمضانی به شئون فردی و اجتماعی دین اشاره کرد و اظهار داشت: جامعه دین‌دار به جامعه‌ای گفته می‌شود که دغدغه همه، تحقق آموزه‌های دین در عرصه اجتماعی و در رأس آن دغدغه‌ها، عدالت است.
شهدا هزینه‌های گرانقدر دستیابی به انقلاب
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع)، شهدا را هزینه‌های گرانقدر دستیابی به انقلاب اسلامی برشمرد و ادامه کرد: امروزه در دانشگاه‌های برجسته دنیا، از اسلام بحث می‌شود؛ رژیم صهیونیستی، برای مبارزه با اسلام، دانشگاه اسلامی درست کرده که فهمی از اسلام به دست بیاورد.
وی با بیان اینکه شهدا، سنبل جمال و جلال دین بودند و آن را به نمایش گذاشتند، افزود: جمال دین همان معرفت، عرفان، محبت و عواطف بین رزمندگان و جلال دین نیز قدرت انتقام و نشان دادن قدرت اسلام در برابر خودکامگان و نظام سلطه است.
آیت‌الله رمضانی با اشاره به اینکه جلال دین، نشان دادن مقاومت و گسترده جغرافیایی آن در دنیا است، اظهار کرد: آزادی‌خواهان دنیا با جلال دین و قدرت نمایی در عرصه مقاومت، دین را به نمایش می‌گذارند.
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع)، اضافه کرد: زمانی که دین به دست اشرار سپرده شود، جامعه منزوی شده و جهالت حاکم می‌شود.
وی با بیان اینکه شهدا قدرت‌نمایی کردند و مکتب شدند، تصریح کرد: شهدا آنقدر برای استکبار خطر شدند که خود ترامپ دستور شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی را داد و با این اتفاق، یک فصل جدید از مقاومت ایجاد شد.
آیت‌الله رمضانی با تاکید بر اینکه امام عصر (عج) وقتی ظهور بکنند، جمال و جلال دین را نشان می‌دهند، افزود: مهمترین آموزه انبیای الهی (ع) عبودیت و بندگی حق و اجتناب از طاغوت است.
اسلام امروز به مسئله اصلی نظام سلطه تبدیل شده است
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع)، با بیان اینکه اسلام امروز موضوع اصلی نظام سلطه است، تاکید کرد: نظام سلطه، اسلام معنادار و اسلامی که به انسان انگیزه داده و رفتار انسان را تغییر می‌دهد را دنبال نمی‌کند بلکه اسلام عربستانی که متهجر، خشک و کلیشه‌ای است را حمایت می‌کند.
وی با بیان اینکه تنها اسلام فاطمی، حسینی و علوی، قدرتمند است، گفت: انقلاب اسلامی ایران، هم جمال و هم جلال دین را به نمایش گذاشت؛ این یک فرصت طلایی است و ما باید قدردان آن باشیم.
آیت‌الله رمضانی با اشاره به اینکه پاک‌ترین خون‌ها به پای انقلاب اسلامی ریخته شده است، افزود: این انقلاب راحت به پیروزی نرسیده بلکه با چنگ و دندان به دست آمد و باید حفظ شود.
مجمع جهانی اهل بیت (ع) با بیان اینکه عده‌ای می‌گفتند که انقلاب اسلامی، چهل سالگی خود را نمی‌بیند، تصریح کرد: امروز در گام دوم انقلاب هستیم؛ البته قطار انقلاب، تند و کند داشت، گاهی اشتباهات و سو تدبیرهایی بوده، اما این مسیر با هدایت رهبر معظم انقلاب به سمت ظهور است.
وی با اشاره به اینکه امروز مسئولیت‌های مهمی بر عهده ما گذاشته شده است و مسئولان باید خود را خادم دانسته و نهضت خدمت رسانی را دنبال کنند، تاکید کرد: حجت الاسلام رئیسی آمده تا فصل جدیدی از خدمت برای تحقق کرامت را تعریف و تفسیر کند.
آیت‌الله رمضانی با بیان اینکه قوای سه گانه باید برای تصویب و اجرای قوانین در تراز نظام بین الملل و بیانیه گام دوم تلاش کنند، اظهار کرد: ما نیازمند قوانینی هستیم که اخلاق و معنویت را در جامعه نهادینه کند.
تجمیع قدرت فکری برای شتاب بخشی به مسیر انقلاب
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی، یک انقلاب بر اساس آموزه‌های دینی و فرهنگ دینی بوده است، ادامه کرد: باید بعد از اشتباهات عذرخواهی کنیم و این کار انسان را بزرگ می‌کند.
وی با بیان اینکه صداقت در عرصه سیاست، رکن موفقیت یک سیاست مدار دینی است، اضافه کرد: مسئول وقتی وارد کار شد در وعده، اهتمام و اراده باید صداقت داشته باشد.
آیت‌الله رمضانی با اشاره به اینکه در موضوع مبارزه با فساد، سبک زندگی اسلامی، مقابله با تورم و افزایش اشتغالزایی همه باید تلاش کنیم، افزود: امروز بیش از هر زمانی نیازمند صداقت هستیم.
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع)، مطالبه گری واقع‌بینانه و دلسوزانه را حق نسل جوان دانست و گفت: البته برخی مطالبات غیرواقعی دارند و باید این را بر اساس واقعیات تنظیم کنیم.
وی با بیان اینکه جوانان امروزه باید در نهضت بزرگ عدالت خواهی که زمینه ظهور را در دنیا فراهم می‌کند، حضور شایسته داشته باشند، تاکید کرد: نگاه تحولی باید به وجود بیاید و ذهن و فکر ما باید متحول شود؛ دولت تحول‌خواه، نیروهای تحول‌خواه و متدین می‌خواهد و افراد در استان هم باید با این معیار وارد میدان شوند.
آیت‌الله رمضانی با اشاره به اینکه تمام قدرت فکری خودمان را باید تجمیع کنیم تا مسیر انقلاب شتاب پیدا کند، افزود: گفتمان عدالت، معنویت، مبارزه با فساد، سبک زندگی اسلامی و جامعه اخلاق‌محور در دنیا نظیر ندارد و باید مورد توجه قرار گیرد.
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) با اشاره به حدیث پیامبر اکرم (ص) با این مضمون که «برترین اعمال امّت من انتظار فرج است»، گفت: انتظار باوری است که در عمل بارور می‌شود.
وی اذعان کرد: اگر جامعه ما به سمت روح تعاون، همدلی و همراهی برود، مسیر به سرعت طی خواهد شد اما هر چه انگیزه‌ها کم شود، مسیر حرکت کند می‌شود. امیدوارم از خبر لزوم حضور جوانان در نهضت عدالت خواهی برای زمینه سازی
ظهور
راضی بوده باشید.

 2022-03-24 08:23:57