لزوم توسعه گلخانه‌های کوچک‌مقیاس در خانه‌های روستایی
لرستان

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر لزوم توسعه گلخانه‌های کوچک‌مقیاس در خانه‌های روستایی
لرستان
به گزارش خبرنگار سایت احکام، سید عماد شاهرخی روز چهارشنبه در جلسه ارائه و جمع‌آوری ایده‌های نو و جدید سازمان جهاد کشاورزی لرستان، اظهار داشت: در تمامی حوزه‌های مرتبط با کشاورزی، ایده‌های نو و جدید قابل‌اجرا می‌توانند تأثیر بسزایی در افزایش تولید و بهره‌وری داشته باشند.
لزوم توسعه گلخانه‌های کوچک‌مقیاس در خانه‌های روستایی
وی ادامه داد: تقویت زنجیره ارزش در بخش کشاورزی یکی دیگر از مسائل مهم و اساسی است و باید این حوزه موردتوجه و اهتمام قرار گیرد و بخش کشاورزی به بالاترین جایگاه خود برسد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان، عنوان کرد: در زنجیره ارزش بخشی شهرستانی، استانی و ملی است و باید این مهم مدنظر قرار گیرد.
شاهرخی، تصریح کرد: بایستی از تشکل‌های کشوری در این راستا بهترین استفاده را ببریم؛ زیرا آنها اعتبارات و ظرفیت‌های خوبی دارند و باید به استان ورود کنند تا بتوانند زنجیره کشاورزی را تکمیل کنند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به‌ضرورت فعالیت در حوزه روستا محور گریزی زد و گفت: این موضوع باید در دستور کار قرار گیرد و از این ظرفیت برای ارائه محصولات باکیفیت به مردم استفاده شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان، افزود: به‌راحتی می‌توان در روستاها در حوزه گیاهان دارویی، مرغ خانگی، توسعه کشت‌های گلخانه‌ای و… فعالیت‌های چشمگیری داشت.
شاهرخی با اشاره به توسعه گلخانه‌های کوچک‌مقیاس، اظهار کرد: خانه‌های روستایی محوطه‌های بزرگی به‌عنوان حیاط‌دارند و به‌راحتی می‌توان آنها را به سمت گلخانه‌های کوچک‌مقیاس سوق دهید.
روستا بازارها ایجاد شوند
وی افزود: با این اقدام علاوه بر ایجاد اشتغال برای روستاییان درآمدزایی حاصل می‌شود و زنجیره ارزش تقویت می‌شود و به‌راحتی محصولات به‌صورت مستقیم به بازار مصرف عرضه می‌شوند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به‌ضرورت تشکیل تعاونی در شهرستان‌ها، عنوان کرد: تشکیل تعاونی در هر شهرستان با سرعت و جدیت پیگیری و فعال شود.
شاهرخی، افزود: با توسعه روستا بازار می‌توان کشاورزان و بهره‌برداران را برای تشکیل تعاونی تشویق کنیم و انگیزه‌های لازم را به آنها القا دهیم.
وی تصریح کرد: در این راستا با مدیرکل کمیته امداد لرستان دیدار و گفت‌وگو شده است و در راستای اشتغال روستاییان در حوزه روستا بازار آمادگی لازم برای حمایت‌های همه‌جانبه وجود دارد و به‌راحتی می‌توان از این ظرفیت و فرصت به وجود آمده استفاده کرد و به مطلوب‌ترین نتیجه دست پیدا کرد.
شاهرخی در بخش دیگری از سخنان خود به‌ضرورت استفاده از ظرفیت خیرین در حوزه کشاورزی گریزی زد و گفت: در حوزه‌های درمان، مدرسه‌سازی و… خیرین زیادی وجود دارند.
وی ادامه داد: هر چند در آستان قدس رضوی در حوزه قنوات از ظرفیت خیرین استفاده شده است لذا می‌توان از ظرفیت خیرین و کشاورزان دارای تمکن مالی در بخش‌های کشاورزی بهره گرفت.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان، تصریح کرد: اما نکته مهم این است که خیرین با میل و رغبت شخصی پای‌کار باشند و بتوانند در تمامی حوزه‌ها یاری‌دهنده جهاد کشاورزی در جهت کمک به کشاورزان و توسعه بخش کشاورزی باشند.
شاهرخی، گفت: لازم است از ظرفیت استودیو کشاورز به بهترین نحو استفاده شود. امیدوارم از خبر لزوم توسعه گلخانه‌های کوچک‌مقیاس در خانه‌های روستایی
لرستان
راضی بوده باشید.

لزوم توسعه گلخانه‌های کوچک‌مقیاس در خانه‌های روستایی
لرستان  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۸-۱۷ ۰۲:۳۸:۰۵