لزوم تهیه زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در گیلان

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر لزوم تهیه زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در گیلان به گزارش خبرنگار سایت احکام، اسدالله عباسی عصر چهارشنبه در دیدار معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: با توجه به تاکید رییس محترم جمهوری در خصوص سرعت بخشیدن به احداث واحدهای مسکونی در طرح نهضت ملی مسکن، باید در شهرهایی که با کمبود زمین مواجه هستیم با جدیت ورود کرده و با تدبیر و گره گشایی زمین موردنیاز تهیه شود.
وی با بیان اینکه مدیران اجرایی بویژه متولیان حوزه مسکن برای تغییر وضعیت موجود به مطلوب باید جهادی عمل کنند، افزود: پس از هشت سال رکود در بخش ساخت و ساز، تلاش ما در این دولت بر جبران عقب‌ماندگی‌های موجود از جمله در پروژه مسکن سایت احکام است.
عباسی با اشاره به اینکه برای تأمین زمین در استان گیلان محدودیت‌هایی وجود دارد، تصریح کرد: با این وجود تا کنون ۱۸۰ هکتار زمین برای نهضت ملی مسکن آماده شده و ۱۶ هزار واحد توسط ادارات راه و شهرسازی، بنیاد مسکن و نیروهای مسلح و سایر دستگاه‌ها در این زمین‌ها درحال ساخت است.
استاندار گیلان به شناسایی ۶۰ هکتار زمین دیگر برای الحاق به اراضی نهضت ملی مسکن در استان اشاره کرد و افزود: این میزان زمین، ۲۷ هزار نفر متقاضی مسکن را پوشش می‌دهد.
روند ساخت مسکن ملی در گیلان رضایت بخش است
«محمد علی زهره ای» معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر راه و شهرسازی نیز در این دیدار گفت: کشور با روی کار آمدن دولت سیزدهم، تبدیل به یک کارگاه ساخت مسکن شده است.
زهره‌ای افزود: روند کار ساخت مسکن ملی در گیلان رضایت بخش است و با اهتمام موجود به مدیریت استاندار گیلان به زودی استان می‌تواند با رفع موانع موجود، جزو استان‌های پیشگام در ساخت مسکن باشد.
«محمدرضا فلاحتگر» سرپرست اداره کل راه و شهرسازی گیلان نیز در این دیدار گفت: در گیلان ۲۷ هزار واحد مسکن ملی قرار است ساخته شود و ۶۰ واحد هم تا پایان سال تحویل داده می‌شود. امیدوارم از خبر لزوم تهیه زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در گیلان راضی بوده باشید.

لزوم تهیه زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در گیلان  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۱-۲۳ ۰۲:۴۱:۳۶