لزوم بازگشت به فرهنگ اصیل یزد/ ساخت کتابخانه با پیوست فرهنگی
باشد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر لزوم بازگشت به فرهنگ اصیل یزد/ ساخت کتابخانه با پیوست فرهنگی
باشد
به گزارش خبرنگار سایت احکام، علی اکبر عزیزی، روز دوشنبه در مراسم بازگشایی کتابخانه شهدای شاهدیه با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به‌ویژه ۵۴ شهید شهر شاهدیه، بازگشایی این کتابخانه به همت اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان و شهرداری شاهدیه را اقدامی مؤثر در ترویج فرهنگ مطالعه دانست و بیان کرد: اینکه کتابخانه‌ای با پیوست فرهنگی همراه باشد، باعث جذب حداکثری افراد می‌شود.
وی ادامه داد: این کتابخانه علاوه بر اینکه در جوار گلزار شهدا احداث شده، از سالنی برخوردار است که می‌تواند برنامه‌های فرهنگی را در کنار برنامه‌های کتابخانه داشته باشد.
عزیزی با اشاره به اینکه شاهدیه اصالت دارد، بر حفظ فرهنگ این شهر تأکید کرد و افزود: نیاز داریم به اصالت قدیمی یزد برگردیم و خرده فرهنگ‌ها نباید در اصالت و فرهنگ ما رسوخ پیدا کند.
وی با اشاره به اتفاقات اخیر در کشور گفت: افرادی که در این آشوب‌ها حضور دارند، همه فرزندان این نظام هستند که گاهی اشتباهاتی از سوی آنان رقم می‌خورد و گاهی این اشتباهات خطرناک‌ و خطرناک‌تر می‌شود، این موضوع به این دلیل است که با کتاب مأنوس نیستند و دل و جان خود را به فضای مجازی و آنچه در اختیار دشمن است، قرار داده‌اند و به آنچه بر این نظام گذشته اطلاع و آگاهی ندارند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد با معرفی تعدادی از کتاب‌های مربوط به خاطرات شهدا بیان کرد: وقتی به این خاطرات و کتاب‌هایی که در این زمینه تألیف شده، مراجعه می‌کنیم، می‌بینیم رزمندگان دفاع مقدس برای اجرای یک عملیات چه سختی‌هایی متحمل شده و چه شب‌هایی بر آنان گذشت و اگر نسل امروز با این ادبیات آشنا شوند، قطعاً فریب فضای مجازی را نخواهند خورد.
وی با اشاره به اینکه کتاب و مجموعه مرتبط با حوزه کتاب و کتابخوانی مظلوم واقع شده است، گفت: رهبر انقلاب براین امر تأکید بسیار دارند و خود نیز در این زمینه اهتمام می‌ورزند.
عزیزی بر توجه به حوزه کتاب تأکید کرد و افزود: اینکه در حاشیه این کتابخانه طرح بوستان کتاب اجرایی می‌شود، از اقداماتی مؤثر خواهد بود که می‌تواند برای حضور نسل جوان و اجرای برنامه‌های فرهنگی نقش مهمی داشته باشد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد با اشاره به اینکه انس و ارتباط با کتاب باید از دوران کودکی آغاز شود گفت: خانواده‌ها و نهادهای مرتبط باید زمینه این ارتباط را فراهم کنند. امیدوارم از خبر لزوم بازگشت به فرهنگ اصیل یزد/ ساخت کتابخانه با پیوست فرهنگی
باشد
راضی بوده باشید.

لزوم بازگشت به فرهنگ اصیل یزد/ ساخت کتابخانه با پیوست فرهنگی
باشد  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۱-۱۵ ۰۲:۴۴:۳۲