لزوم انجام کارهای خلاقانه و جذاب برای غدیر

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر لزوم انجام کارهای خلاقانه و جذاب برای غدیر به گزارش خبرنگار سایت احکام، مصطفی دهقانی زاده، روز چهارشنبه در دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سایت احکامیز، با اشاره به ایام دهه امامت و اعیاد قربان و غدیر، تشریخ خطبه فدکیه حضرت زهرا (س) و خطبه غدیر و برگزاری مسابقه حفظ خطبه ها را امری ضروری دانست و اظهار داشت: در زمینه غدیر، کارهای خلاقانه فرهنگی و جذاب برای شهرستان انجام شود.
وی همچنین بر ضرورت برگزاری نشست با روحانیون تاکید کرد و افزود: در مبحث کتابخوانی باید همه ارگان‌های فرهنگی همکاری داشته باشند و روحانیون در منابر و مجالس خود به معرفی کتاب و ضرورت کتابخوانی بپردازند و کتاب‌های ارزشمند دینی به مردم معرفی شود.
معاون فرماندار سایت احکامیز با اشاره به ایام تابستان و برگزاری کلاس‌های اوقات فراغت، هماهنگی برنامه های فرهنگی و ورزشی و هنری در این ایام را مهم دانست تا همپوشانی برنامه‌ها محقق شود و اطلاع رسانی لازم در گروه‌های مختلف ورزشی و فرهنگی و هنری برای شهروندان انجام گیرد.
نیاز به حمایت شورا و شهرداری سایت احکامیز از مرمت کتابخانه‌های سایت احکامیز
رئیس کتابخانه های عمومی سایت احکامیز نیز در این نشست با اشاره به روند اجرای مصوبات جلسه قبل و پیگیری آن به تشریح مشکلات مرمت کتابخانه ها پرداخت و خواستار حمایت شهرداری و شورا و تخصیص اعتبار بیشتر برای رفع مشکلات تعمیراتی کتابخانه های عمومی شهرستان شد.
سعید قریشی همچنین گزارشی از مهمترین برنامه‌های کتابخوانی در سه ماهه اول سال جاری ارائه داد و افزود: در ایام دهه امامت و ولایت کتابخانه های عمومی با اجرای ده‌ها برنامه فرهنگی و کتابخوانی با محوریت غدیرشناسی در راستای تبیین ارزش‌های ولایتمداری و بصیرت افزایی گام بر می دارند.
برگزاری نشست با روحانیون در راستای ترویج کتابخوانی در مجالس، مسابقه کتابخوانی از خطبه فدک، اعزام نیروی خدماتی از طرف شهرداری برای محوطه بیرونی کتابخانه بقیه الله، برگزاری کارگاه داستان نویسی با حضور دو نویسنده مطرح کشوری در روز ادبیات کودک و نوجوان، تعیین تکلیف حق انتفاع کتابخانه عمومی روضه الشهدا توسط بخشداری، حمایت از بانوی نویسنده نمایش نامه نویس توسط ادارات کتابخانه ها و فرهنگ و ارشاد اسلامی و برگزاری شب شعر غدیر توسط اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان از مصوبات این جلسه بود. امیدوارم از خبر لزوم انجام کارهای خلاقانه و جذاب برای غدیر راضی بوده باشید.

لزوم انجام کارهای خلاقانه و جذاب برای غدیر  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۲۹ ۰۲:۴۳:۲۹