لزوم استفاده از ابزار شعر برای اثرگذاری در امور فرهنگی و
تربیتی

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر لزوم استفاده از ابزار شعر برای اثرگذاری در امور فرهنگی و
تربیتی
به گزارش خبرنگار سایت احکام، آیت‌الله محمدرضا ناصری در دیدار با اعضای اجرایی جشنواره شعر سرباز وطن و مسئولان شهرستان سایت احکامیز با اشاره به اینکه با زبان هنر و شعر بیشتر می توان با مردم سخن گفت، اظهار کرد: اگر بتوانیم اقدامات خود را نیز هنرمندانه انجام دهیم، اثرگذاری بالایی در جامعه خواهیم داشت.
وی عنوان کرد: خداوند متعال بزرگترین هنرمند عالم است و این هنر در خلقت جهان آفرینش از شب و روز گرفته تا خلقت میوه ها مشاهده می شود و خلقت جهان آفرینش به نحوی است که همه چیز همواره برای انسان تازگی دارد و در زندگی خمودگی و خستگی نیست.
امام جمعه یزد ادامه داد: انسان نیز باید با انواع هنرها نظیر نویسندگی و شعرگویی حقایق را برای بشر آشکار کند.
وی افزود: البته از شعر در طول تاریخ استفاده های بسیاری شده و در مقطعی حتی به عده ای عزت می داده یا کسی را به ذلت می نشانده است.
آیت الله ناصری عنوان کرد: شعر یک هنر است بنابراین باید این هنر را حفظ کنیم و از آن در راستای شناساندن هدف زندگی بهره بگیریم.
وی برگزاری جشنواره در شهرستانهای استان یزد را نیز اقدامی ارزشمند برشمرد و افزود: بردن جشنواره ها به شهرستانها باعث رشد شهرستان ها در زمینه های مختلف فرهنگی و تربیتی می شود.
در این نشست مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد به تشریح نحوه برگزاری جشنواره منطقه ای شعر وطن پرداخت.
گفتنی است؛ اختتامیه جشنواره شعر سرباز وطن سه شنبه شب، ۱۹ دی ماه در سایت احکامیز برگزار می شود. امیدوارم از خبر لزوم استفاده از ابزار شعر برای اثرگذاری در امور فرهنگی و
تربیتی
راضی بوده باشید.

لزوم استفاده از ابزار شعر برای اثرگذاری در امور فرهنگی و
تربیتی  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۱-۰۸ ۰۲:۳۹:۱۷