لزوم اجرای دقیق قوانین و برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز در
گیلان

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر لزوم اجرای دقیق قوانین و برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز در
گیلان
به گزارش خبرنگار سایت احکام، اسدالله عباسی عصر شنبه در جلسه کارگروه ویژه پیشگیری و برخورد مؤثر و فوری با تخلفات ساخت و ساز و تغییر کاربری غیرمجاز گیلان با تأکید بر لزوم رصد و پایش دقیق فرمانداران اظهار کرد: نباید اجازه تعرض به انفال و ساخت و ساز غیر مجاز داده شود.
وی بر لزوم برخورد با هر گونه تعرض و ساخت و ساز در جنگل‌ها و مراتع و تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی تأکید کرد و افزود: دستگاه‌های متولی با همکاری مراجع قضائی در مراحل آغاز عملیات ساختمانی باید نسبت به جلوگیری از ادامه فعالیت اقدام جدی کنند.
استاندار گیلان با بیان اینکه یکی از شعارهای راهبردی دولت سیزدهم مبارزه با فساد و پیشگیری از تعدی به حقوق مردم و انفال است، گفت: فرمانداران باید نسبت به هرگونه تغییر کاربری و ساخت و سازهای غیر مجاز حساس باشند.
وی با اشاره به اینکه هیچ کم کاری در این زمینه قابل قبول نیست، اضافه کرد: بخشداری‌ها، شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در صدور مجوز ساخت و ساز همه اصول و قوانین را باید رعایت کرده و این کار باید زیر نظر نظارت فرمانداری‌ها انجام شود.
عباسی همچنین با انتقاد از نگاه پرداخت جریمه در زمینه پرونده‌های تخلفات ساختمانی در کمیسیون‌های ماده‌های ۹۹ و ۱۰۰ گفت: باید ضمن پیشگیری، در بررسی پرونده‌های این کمیسیون‌ها به گونه‌ای عمل شود که تخلفات بویژه مربوط به پایداری و ایمنی ساختمان، صرفاً به پرداخت جریمه اکتفا نشود و برخورد قانونی لازم صورت گیرد.
وی ادامه داد: دستگاه‌های متولی در اجرای دقیق قوانین و مقررات و برخورد قاطع و بدون اغماض در زمینه تغییر کاربری‌های غیرمجاز و تجاوز به بیت المال، مراتع، جنگل‌ها و اراضی کشاورزی استان اهتمام جدی داشته باشند. امیدوارم از خبر لزوم اجرای دقیق قوانین و برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز در
گیلان
راضی بوده باشید.

لزوم اجرای دقیق قوانین و برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز در
گیلان  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۰۲ ۰۲:۴۰:۰۱