لرستان نیازمند اعتبارات ویژه آبخیزداری است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر لرستان نیازمند اعتبارات ویژه آبخیزداری است حسین میرزایی در گفت و گو با خبرنگار سایت احکام در سخنانی با اشاره به اینکه موضوع آبخیزداری و آبخوان دار و همچنین مدیریت منابع آب در این راستای به دلیل اینکه لرستان در کمربند خشک قرار گرفته، به شدت مهم است، اظهار داشت: عملیات آبخیزداری و آبخوان داری و به خصوص احداث سازه‌ها نیازمند اعتبارات ویژه است.
وی با بیان اینکه در این راستا از محل اعتبارات ملی و استانی طی سال گذشته و امسال مبالغی در نظر گرفته شده است، عنوان کرد: بالغ بر ۱.۴ میلیون هکتار مطالعات آبخیزداری در استان انجام شده است.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان، بیان داشت: بالغ بر ۲۰۰ میلیون متر مکعب حجم سازه‌های آبخیزداری و آبخوان داری در استان داریم که ایجاد شده است.
میرزایی با تاکید بر اینکه در جریان مدیریت منابع آب و جلوگیری از وقوع سیلاب شاهد تأثیرگذاری این سازها در استان بودیم، گفت: به خصوص این امر در شمال شهر خرم آباد چشمگیر بوده است.
وی با اشاره به استفاده از ظرفیت خیرین برای احداث پروژه‌های آبخیزداری در استان، عنوان کرد: ما نیازمند توسعه پروژه‌های آبخیزداری و همچنین اختصاص اعتبارات ویژه برای احداث این طرح‌ها در استان هستیم.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان در ادامه سخنان خود با بیان اینکه میانگین فرسایش خاک در لرستان ۲۵ تن در هر هکتار است، گفت: این در حالیست که این عدد در کشور ۱۶ تن در هر هکتار و در جهان ۱۲ تن در هر هکتار است.
میرزایی تاکید کرد: در برخی نقاط به شکل نقطه‌ای شاهد فرسایش خاک ۶۰ تن در هر هکتار در استان هستیم.
وی افزود: تا کنون عملیات آبخیزداری در سطح یک سوم از مناطق مستعد وقوع سیلاب در لرستان انجام شده است. امیدوارم از خبر لرستان نیازمند اعتبارات ویژه آبخیزداری است راضی بوده باشید.

لرستان نیازمند اعتبارات ویژه آبخیزداری است  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۱۰ ۰۲:۳۷:۱۲