لرستان عطر محرم و روضه سیدالشهدا(ع) گرفت/ بیرق عزاداری برپا
شد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر لرستان عطر محرم و روضه سیدالشهدا(ع) گرفت/ بیرق عزاداری برپا
شد
سوالات شرعی و احکام – گروه استان‌ها:  بیرق عزای امام حسین (ع) و یاران باوفایش در شهرهای مختلف لرستان برافراشته شده تا امسال نیز هیئت‌ها برپا باشند و مراسمات عزاداری باشکوه برگزار شوند.

جایگاه‌های عزاداری در سطح شهرها برپا شده تا هم میزبان هیئت‌های عزاداری باشند و هم در طول روز نوای سوگواری سرور و سالار شهیدان از طریق این جایگاه پخش شود.
برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی (ع)، همایش «احلی من العسل»، توزیع کالاهای اساسی موردنیاز در میان هیئت‌های عزاداری و… در استان لرستان در دستور کار قرار گرفته است.

حجت‌الاسلام مهدی قدرتی در گفت‌وگو با خبرنگار سایت احکام با اشاره به برنامه‌های پیش‌بینی‌شده در ایام محرم امسال، اظهار داشت: امسال محرم را با مراسم‌های استقبال از محرم در تک‌تک شهرهای استان آغاز خواهیم کرد.
وی با اشاره به برگزاری مراسم چاوش‌خوانی در ایام محرم، عنوان کرد: همچنین فضاسازی محیطی را برای برگزاری برنامه‌ها و عزاداری‌های ایام محرم خواهیم داشت.

مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان، بیان داشت: در دهه اول و دوم محرم که اوج فضای تبلیغی ما است و همچنین دهه آخر صفر، مبلغین به مناطق مختلف استان اعزام خواهند شد.
حجت‌الاسلام قدرتی با بیان اینکه بیش از ۴۰۰ نقطه استان میزبان مبلغین خواهند بود، تصریح کرد: مراسم و همایش بزرگ شیرخوارگان حسینی (ع) یکی دیگر از برنامه‌های پیش‌بینی‌شده در ایام محرم است.

وی با اشاره به برگزاری همایش «احلی من العسل» نوجوانان در ایام ماه محرم در استان، گفت: مراسم «ریحانه‌های حسینی» دختران و «رهروان زینبی» مادران استان نیز جز برنامه‌هایی است که به‌عنوان کارویژه و همایش‌های خاص در استان برگزار می‌شوند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان، تصریح کرد: برای محرم امسال بیش از دو هزار و ۵۰۰ هیئت مذهبی فعالیت خود را شروع می‌کنند. امیدوارم از خبر لرستان عطر محرم و روضه سیدالشهدا(ع) گرفت/ بیرق عزاداری برپا
شد
راضی بوده باشید.

لرستان عطر محرم و روضه سیدالشهدا(ع) گرفت/ بیرق عزاداری برپا
شد  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۷-۲۰ ۰۲:۴۱:۲۶