لرستان در مرز سالمندی/ میانگین طلاق چند سال است؟

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر لرستان در مرز سالمندی/ میانگین طلاق چند سال است؟ فریبرز امیری در گفت‌وگو با خبرنگار سایت احکام با اشاره به اینکه بر اساس آخرین سرشماری، جمعیت حال حاضر استان لرستان یک میلیون و ۸۸۱ هزار و ۹۱۴ نفر است، اظهار داشت: از این تعداد ۹۵۳ هزار و ۶۸۸ نفر و معادل ۵۰.۷ درصد مرد و ۹۲۸ هزار و ۲۲۶ نفر و معادل ۴۹.۳ درصد زن هستند.
لرستان در مرز سالمندی
وی با بیان اینکه ۶۴.۲ درصد از جمعیت لرستان در شهرها و ۳۵.۸ درصد در روستاها زندگی می‌کنند، عنوان کرد: بر اساس نرخ خام ثبت ولادت، به‌ازای هر هزار نفر جمعیت هر استان، لرستان در میانه جدول کشور است.
مدیرکل ثبت‌احوال لرستان در ادامه سخنان خود با بیان اینکه تا پایان سال ۱۴۰۱، ۶.۶ درصد از جمعیت لرستان ۶۵ سال به بالا سن داشته‌اند، گفت: همچنین ۲۴.۶ درصد از جمعیت لرستان، ۱۵ سال به پایین سن دارند.
امیری گفت: ۷۰ درصد از جمعیت لرستان نیز بین ۱۵ تا ۶۵ سال سن دارند.
وی با اشاره به موضوع و اصطلاح «پنجره جمعیتی»، گفت: لرستان در این پنجره قرار دارد، یعنی اگر این جمعیت ۱۵ تا ۶۵ سال، نزدیک به ۷۰ درصد باشد در این پنجره جمعیتی کارشناسان قرار دارد و وضعیت جمعیت به صورتی هست که هم استعداد رشد اقتصادی دارد و هم استعداد این را دارد که خود را جوان کند و به سمت ساختار سنی پیری نرود.
مدیرکل ثبت‌احوال لرستان گفت: اگر ۶.۶ درصد جمعیت ۶۵ سال به بالا به هفت درصد برسد، به این معنا است که جمعیت استان به سمت سالمندی می‌رود.
تولد نوزادان پسر بیشتر از دختر است
مدیرکل ثبت‌احوال لرستان، ادامه داد: لرستان در پایان سال ۱۴۰۱، در بحث ولادت، رتبه ۱۴ کشور را داشت، در بحث واقعه فوتی، رتبه ۱۷ کشور بود، در واقعه ازدواج رتبه هشتم کشور را داشت، در واقعه طلاق نیز رتبه ۱۷ را داشت.
امیری در ادامه سخنان خود با بیان اینکه در شش‌ماهه اول ۱۴۰۲، رتبه لرستان در واقعه ولادت ۱۵ در کشور، در واقعه فوت رتبه ۱۶، ازدواج رتبه ۱۰ و طلاق رتبه ۱۷ کشور شد، گفت: در ۹ ماهه امسال حدود ۱۷ هزار و ۹۵۲ مورد واقعه ولادت در استان به ثبت رسیده که از این تعداد ۹ هزار و ۵۱۴ مورد و معادل ۵۳ درصد پسر و هشت هزار و ۴۳۸ مورد و معادل ۴۷ درصد دختر بوده است.
وی، بیان داشت: در مجموع به‌ازای هر ۱۱۳ نوزاد پسر، ۱۰۰ نوزاد دختر در استان متولد شده است.
مدیرکل ثبت‌احوال لرستان، افزود: از مجموع ولادت‌های ثبت شده در استان ۶۴ درصد در شهرها و ۳۶ درصد در روستاها به ثبت رسیده است.
امیری، گفت: در هر شبانه‌روز حدود ۶۵ نوزاد در استان متولد شده، ۳۶۶ مورد از نوزادها دوقلو و ۱۲ مورد نیز سه‌قلو بوده‌اند.
میانگین سن طلاق در لرستان چند سال است؟
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه همچنین در ۹ ماهه امسال، هفت هزار و ۳۷۷ واقعه فوت در استان به ثبت رسیده است، گفت: ۵۶.۵ درصد از این فوتی‌ها مرد و ۴۳.۵ درصد زن بوده‌اند.
مدیرکل ثبت‌احوال لرستان، تصریح کرد: در هر شبانه‌روز ۲۷ واقعه فوت در استان به ثبت رسیده است.
امیری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در ۹ ماهه امسال ۱۰ هزار و ۲۹۶ مورد واقعه ازدواج در استان به ثبت رسیده است، گفت: در هر شبانه‌روز ۳۷ ازدواج در استان به ثبت رسیده است.
وی ادامه داد: میانگین سن ازدواج برای مردان ۲۸.۷ سال و برای زنان ۲۳.۵ سال بوده است.
مدیرکل ثبت‌احوال لرستان عنوان کرد: در ۹ ماهه امسال سه هزار و ۶۴۶ مورد واقعه طلاق در استان به ثبت رسیده است.
امیری، بیان داشت: میانگین سن طلاق در استان برای مردان ۳۷.۸ سال و برای زنان ۳۲.۷ سال است. امیدوارم از خبر لرستان در مرز سالمندی/ میانگین طلاق چند سال است؟ راضی بوده باشید.

لرستان در مرز سالمندی/ میانگین طلاق چند سال است؟  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۱-۰۹ ۰۲:۴۰:۵۸