لرستان استان معین ایلام برای راهپیمایی اربعین است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر لرستان استان معین ایلام برای راهپیمایی اربعین است به گزارش خبرنگار سایت احکام، فرهاد زیویار عصر شنبه در جلسه ستاد اربعین لرستان با موضوع بررسی مشکلات موکب‌داران لرستانی مستقر در عراق با بیان اینکه برگزاری مناسبت‌های مختلف همچون نیمه شعبان، عزاداری محرم و پیاده‌روی اربعین که نسبت به آنها احساس مسئولیت می‌کنیم به دنبال تغییر سبک زندگی ما هستند، اظهار داشت: همه ما وظایف سازمانی داریم که درصدد هستیم بر اساس این وظایف به آحاد جامعه خدمت‌رسانی کنیم، اما این وظایف جزئی از زندگی هستند و مفهوم زندگی در دنیا به جز با این مناسبت‌ها معنا پیدا نمی‌کند.
وی گفت: برگزاری مناسبت‌های مذهبی به‌صورت مناسب می‌توانند برای نسل‌های آینده درس‌آموز باشند.
استاندار لرستان، اربعین را یک مکتب دانست و عنوان کرد: مکتب اربعین می‌تواند مقدمه‌ای برای تحول در استفاده از داشته‌هایی باشد که به‌خوبی مورداستفاده قرار نداده‌ایم و همچنین میعادگاهی است که می‌تواند در مقابل بسیاری از هجمه‌هایی که بشر را در دنیا مورد تهدید قرار می‌دهد مقابله کند.
پیاده‌روی اربعین وحدت‌آفرین است
زیویار با اشاره به اینکه پیاده‌روی اربعین به‌عنوان یک حلقه وصل می‌تواند وحدت‌آفرین باشد، افزود: در اربعین بسیاری از افراد با مذاهب مختلف حضور پیدا می‌کنند و به یک وحدت می‌رسند.
وی ادامه داد: شاهد هستیم در پیاده‌روی اربعین افرادی که ممکن است حتی اعتقادی به دین اسلام نداشته باشند، اما در این پیاده‌روی عظیم حضور پیدا می‌کنند و عمیقاً تحت‌تأثیر قرار می‌گیرند.
استاندار لرستان، همچنین اربعین را یک فرصت برای نقش‌آفرینی در تحول اساسی و آماده‌شدن برای انقلاب جهانی امام عصر (عج) عنوان کرد و افزود: مردم در راهپیمایی اربعین برای نهضت جهانی ظهور آماده می‌شوند.
زیویار در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه استان لرستان معین استان ایلام و مرز سایت احکامان محسوب می‌شود، عنوان کرد: برای عبور ده‌ها هزار زائر اربعین از لرستان باید تمهیدات لازم را در نظر گرفت و اگر مشکل و موانعی دراین‌بین وجود داشته باشد از سوی دستگاه‌های اجرایی و فرمانداران شهرستان‌ها مرتفع خواهد شد.
استفاده از ظرفیت دستگاه‌های اجرایی برای حل مشکلات مواکب
زیویار با اشاره به اینکه مراسم پیاده‌روی اربعین در ایام گرم سال برگزار خواهد شد و دست‌اندرکاران و زائران نیاز به تأمین دستگاه‌های خنک‌کننده و یخ‌ساز دارند، عنوان کرد: امکاناتی که در اختیار دستگاه‌های اجرایی قرار دارد بر اساس قانون و قاعده در ایام اربعین مورداستفاده قرار خواهد گرفت و موکب‌داران نیز مشکلات خود را قبل از اینکه به کشور عراق اعزام شوند به ستاد اربعین اعلام کنند.
در این جلسه دو نفر از فرماندهان حشدالشعبی نجف و کربلا نیز به‌صورت دورسخنی در جلسه حاضر شده و برای میزبان موکبداران ایرانی طبق سنوات گذشته اعلام آمادگی کردند.
در این نشست همچنین اهمیت مقوله خدمت‌رسانی به مردم در ایام اربعین از سوی دستگاه‌های اجرایی استان و خدمت‌رسانی به زائران در مسیرهای درون استان در این جلسه مورد بررسی و تأکید قرار گرفت.
تأمین برق موکب‌داران در خاک عراق، استقرار آمبولانس در مواکب، روش‌های دریافت ارز مسافرتی، استقرار پزشک و داروهای موردنیاز مواکب لرستان نیز از جمله مواردی بود که موکب‌داران به آنها اشاره کردند.
این جلسه با هماهنگی دستیار استاندار در امر مردمی‌سازی دولت و دبیر کمیته هماهنگی فعالیت‌های مردمی و امور بین‌الملل ستاد اربعین استان برگزار شد. امیدوارم از خبر لرستان استان معین ایلام برای راهپیمایی اربعین است راضی بوده باشید.

لرستان استان معین ایلام برای راهپیمایی اربعین است  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۸-۰۶ ۰۲:۳۸:۰۹