قیام غزه متاثر از نهضت حسینی است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر قیام غزه متاثر از نهضت حسینی است به گزارش خبرنگار سایت احکام، حجت الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان شامگاه چهارشنبه در مراسم تجلیل از موکب داران قمی اربعین حسینی که در تالار فرهنگ و هنر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم برگزار شد در سخنانی اظهار داشت: قیام سیدالشهدا علیه السلام تنها مربوط به مکتب تشیع نیست و دارای ابعاد و تأثیرات جهانی است و پیروان سایر ادیان الهی نیز به این نهضت توجه دارند.
استاد حوزه و دانشگاه، با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران در قم شکل گرفت افزود: مردم قم در انقلاب پیشگام بودند و امروز نیز در عرصه خدمت به زائران حسینی جلودار هستند که تلاش‌های همه خادمان قمی در ایام اربعین در ایران و عراق تشکر می‌کنیم.
پناهیان با تاکید بر زنده نگه داشتن حماسه اربعین حسینی بیان داشت: اربعین سبب شد تا قیام سیدالشهدا علیه السلام جهانی شود و امروز همه باید در راستای برگزاری هر چه باشکوه‌تر این مراسم در سالهای آتی تلاش کنند و رسالت خادمان حسینی در این عرصه خطیر است.
حجت الاسلام پناهیان عنوان داشت: مدیریت اربعین حسینی از جمله بهترین الگوهای مدیریتی است و بسیاری از افرادی که در موکب ها به زائران خدمت رسانی می‌کنند شایستگی‌های فوق العاده ای دارند که کارها را به خوبی پیش می‌برند.
وی گفت: معنای مردم سالاری دینی تنها در زمان برگزاری انتخابات خلاصه نمی‌شود، بلکه بدان معنا است که مردم باید در تمامی عرصه‌ها همانند اربعین مدیریت امور را در دست داشته باشند.
استاد حوزه و دانشگاه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به عملیات طوفان الاقصی در فلسطین اشغالی گفت: آنچه که در این عملیات دیدیم در حقیقت نشانه قیام و نهضت سیدالشهدا علیه السلام است. امیدوارم از خبر قیام غزه متاثر از نهضت حسینی است راضی بوده باشید.

قیام غزه متاثر از نهضت حسینی است  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۰-۱۲ ۰۲:۴۰:۳۱