قم در کشتی فرنگی ظرفیت های بسیار خوبی دارد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر قم در کشتی فرنگی ظرفیت های بسیار خوبی دارد به گزارش خبرنگار سایت احکام، ابراهیم ثانی خانی شامگاه چهارشنبه در نشست خبری برگزاری مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی بزرگسالان کشور گفت: از حضور ورزشکاران کشتی فرنگی کشور در استان قم که در رقابت های قهرمانی بزرگسالان حضور دارند خرسندیم.
مدیر ورزش و جوانان استان قم افزود: از ابتدای دولت سیزدهم تلاش کردیم، قم میزبان رقابت های رشته های مختلف باشد، چرا که استان قم در مرکز کشور قرار دارد و دسترسی برای سایر استان ها آسان است.
ثانی خانی افزود: قم به واسطه حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها و مسجد مقدس جمکران پایگاه بزرگ فرهنگی است و به همین دلیل ورود ورزشکاران به این شهر در تقویت روحیه معنوی آنان اثر بخش است.
وی با بیان اینکه در سال گذشته ۹۲ میزبانی در رشته های مختلف داشتم افزود: امسال نیز هر میزبانی که درخواست شده با آغوش باز پذیرا بودیم که میزبانی مسابقات نوجوانان و بزرگسالان در رشته کشتی از جمله آنان بوده است.
مدیر کل ورزش و جوانان استان قم ادامه داد: تلاش می شود تا زیرساخت های لازم در عرصه اقامتی و اماکن ورزشی برای میزبانی رقابت ها در استان قم فراهم شود.
ثانی خانی گفت: قم در کنار استانهایی که در کشتی حرفی برای گفتن دارد در این رشته ظرفیت های بسیار خوبی دارد.
وی ادامه داد: تلاش داریم تا در کنار کشتی، در رشته های دیگر نیز در عرصه قهرمانی برنامه ریزی های لازم صورت گیرد و امروز ورزشکاران زیادی از استان قم در رده های مختلف عضو تیم های ملی هستند.
مدیر کل ورزش و جوانان استان قم اضافه کرد: ۳ سالن در اختیار هیات کشتی قم و یک سالن نیز هیات کشتی در آن مستقر است و بدنبال آن هستیم آکادمی بزرگ کشتی در قم با همکاری بخش خصوصی ایجاد شود.
ثانی خانی عنوان کرد: ۱۶ زمین را برای احداث سالن های ورزشی گرفته ایم که تعدادی از این سالن ها نیز در اختیار ورزش کشتی قرار خواهد گرفت.
وی بیان کرد: سالن ورزشی ۴ هزار و ۵۰۰ نفری پردیسان ۶۵ پیشرفت داشته و این پروژه ۱۱ سال نیمه کاره مانده که امیدواریم به زودی تکمیل شود. امیدوارم از خبر قم در کشتی فرنگی ظرفیت های بسیار خوبی دارد راضی بوده باشید.

قم در کشتی فرنگی ظرفیت های بسیار خوبی دارد  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۲۸ ۰۲:۳۹:۱۷