قم برای رونق اقتصادی در صنعت گردشگری و زیارت می تواند موفق
باشد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر قم برای رونق اقتصادی در صنعت گردشگری و زیارت می تواند موفق
باشد
به گزارش خبرنگار سایت احکام، مجید اخوان عصر پنجشنبه در بازدیدهای نوروزی و نظارت بر نحو ارائه خدمات به زائران اظهار کرد: تمام شهر بسیج شده است تا بااستفاده ازظرفیت ها و امکانات موجود از مهمانان نوروزی پذیرایی کرده و خدمات مطلوبی را عرضه کنند.
وی سپس سال جدید را سال تحول در برنامه‌ریزی و خدمات‌رسانی دانست و افزود: شعار و نام سال جدید تکلیف تمام دستگاه‌ها را مشخص کرده و باید برنامه‌ها با نگاهی جدید و ایجاد بستر مناسب برای حضور مردم طراحی و تعریف شود.در خصوص تحققق منویات مقام معظم رهبری نیزظرفیت های سرمایه گذاری مناسبی دربودجه ۱۴۰۳ سهرداری قم برای استفاده ازمشارکت بخش خصوصی درراستای توسعه زیرساخت های شهری وخدماتی قم دیده شده است.
رییس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای اسلامی شهر قم توجه به جهش تولید با مشارکت مردم را راهکاری عملی برای برون‌رفت از مشکلات اقتصادی دانست و بیان کرد: نباید به راحتی از کنار این راهبرد عملی بگذریم زیرا جامعه نیازمند حرکتی جهادی در حوزه اقتصاد و بهبود وضعیت معیشت مردم است.
وی توجه به ظرفیت‌ها و امکانات شهرها را برای رونق اقتصادی لازم خواند و تصریح کرد: نمی‌توانیم یک نسخه واحد برای کل کشور تهیه کنیم و باید هر شهر و استان با توجه به ظرفیت‌های خودش برنامه‌ای عملی و کاربردی در حوزه اقتصاد داشته باشد.
اخوان ظرفیت‌های شهر قم را در صنعت گردشگری مورد ارزیابی قرارداد و گفت: شهر قم بیش از هر فرصتی برای رونق اقتصادی در صنعت گردشگری و حوزه زیارت به برکت وجود کریمه اهل بیت سلام الله علیها می‌تواند موفق باشد و نیاز دارد بسترهای لازم برای توسعه این صنعت را در شهر فراهم کنیم.
وی ایجاد بسترهای مناسب و افزایش زیرساخت های رفاهی واقامت برای حضور وایجاد انگیزه برای بخش خصوصی در رونق صنعت گردشگری را مطرح و خاطرنشان کرد: صنعت گردشگری جزء فرصت‌هایی است که باید با مشارکت مردم انجام‌شده و مردم به‌صورت مستقیم ازآن منتفع شوند
رییس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای اسلامی شهر قم تأکید کرد: حضور سالانه ۲۰ میلیون مسافر و زائر، برگزاری جشن‌های بزرگ ملی و مذهبی فرصتی است که بدون نیاز به هزینه تبلیغات در اختیار قم بوده و باید با ایجاد امکاناتی مانند فرودگاه در جهت رونق آن کوشا باشیم.
وی یادآور شد: امروز شهر قم علاوه بر گردشگری مذهبی در گردشگری سلامت نیز حرفی برای گفتن دارد که باید در این حوزه نیز زیرساخت‌های مناسب آن تأمین شود.
اخوان در پایان تأکید کرد: لازم است مردم را وارد کارکنیم، زیرا بدون همراهی و مشارکت مردم نمی‌توانیم موفق شویم و ظرفیت‌های به بالقوه شهر را بالفعل کرده و شاهد اشتغال‌زایی و درنهایت رونق اقتصادی باشیم. امیدوارم از خبر قم برای رونق اقتصادی در صنعت گردشگری و زیارت می تواند موفق
باشد
راضی بوده باشید.

قم برای رونق اقتصادی در صنعت گردشگری و زیارت می تواند موفق
باشد  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۳-۲۹ ۰۲:۴۱:۳۷