قطع برق ۱۰۰ نهاد و اداره دولتی یزد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر قطع برق ۱۰۰ نهاد و اداره دولتی یزد به گزارش خبرنگار سایت احکام، علی جم روز دوشنبه در نشستی خبری به مناسبت هفته مدیریت مصرف برق به ارائه گزارشی از برق رسانی در استان یزد پرداخت و اظهار داشت: در حال حاضر ۷۶۳ هزار و ۹۹۶ مشترک در استان یزد به شبکه برق سراسری متصل هستند.
وی یادآور شد: سالانه حدود ۲۵ هزار مشترک جدید به شرکت توزیع برق استان یزد افزوده می شود که عمده این مشترکان، مشترکان خانگی هستند.
جم، آمار مشترکان خانگی استان یزد را ۶۱۶هزار و ۳۹ مشترک اعلام کرد و گفت: بیشترین مشترکان برق استان یزد مربوط به بخش خانگی است اما بیشترین میزان مصرف برق استان مربوط به صنایع با ۱۲ هزار و ۷۸۹ مشترک است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به الگوی مصرف برق در شهرهای مختلف استان عنوان کرد: الگوی مصرف برق در استان یزد در ماه‌های خرداد تا شهریور ۳۰۰ کیلووات و در شهرستان‌های یزد، اشکذر، میبد و اردکان در ماه‌های تیر و مرداد ۴۰۰ کیلووات بوده و تعرفه منطقه گرمسیر ۴ نیز برای مشترکان استان لحاظ خواهد شد.
جم با اشاره به پاداش مشترکان کم مصرف استان بیان کرد: سال گذشته حدود ۱۴ میلیارد تومان پاداش خوش مصرفی به مشترکان بخش خانگی استان یزد پرداخت شده است.
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان یزد در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه برق ادارات پرمصرف یزد قطع می شود، افزود: به قطع روزانه بین ۵ تا ۶ اداره استان به علت عدم کاهش مصرف برق تذکر می گیرند یا برق آنها قطع می شود به نحوی که تاکنون حدود ۱۰۰ اداره، نهاد دولتی و بانک در استان یزد قطع شده است.
وی یادآور شد: متاسفانه چند دستگاه تاکنون بیش از دو بار مشمول قطعی برق شده اند.
جم در مورد بدهی مشترکان برق استان یزد نیز افزود: مشترکان استان یزد ۲۰۹ میلیارد تومان به شرکت توزیع برق استان بدهکارند که بدهی مشترکان بخش خانگی ۶۵ میلیارد تومان، مشترکان عمومی و اداری ۲۰ میلیارد تومان، کشاورزی ۹ میلیارد تومان، صنعت و معدن ۶۸ میلیارد تومان و سایر مصارف ۴۸ میلیارد تومان است.
جم با تأکید بر اینکه قطعی برق مشترکان بخش خانگی خط ‌قرمز شرکت توانیر است و تا زمانی که مجبور نباشد برق مشترکان خانگی، مشمول طرح خاموشی نخواهد شد اظهار کرد: در بخش مدیریت مصرف برق صنایع نیز مقرر شده است که صنایع کوچک بدون هیچ محدودیتی به فعالیت خود ادامه بدهند و تنها صنایع متوسط یک روز در هفته از ساعت ۱۱ صبح لغایت ۱۱ شب نسبت به کاهش یا تعطیلی واحد خود اقدام کنند که بر اساس پیشنهاد شرکت توزیع برق استان یزد، در استان مقرر شد صنایع متوسط در ازای تعطیلی یک روز در هفته، مصرف برق خود را در طول هفته حدود ۳۰ الی ۳۵ درصد کاهش بدهند. امیدوارم از خبر قطع برق ۱۰۰ نهاد و اداره دولتی یزد راضی بوده باشید.

قطع برق ۱۰۰ نهاد و اداره دولتی یزد  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۲۷ ۰۲:۴۰:۵۶