قطعنامه آتش‌بس غزه در مجمع عمومی سازمان ملل تصویب شد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر قطعنامه آتش‌بس غزه در مجمع عمومی سازمان ملل تصویب شد به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از الجزیره، مجمع عمومی سازمان ملل با ۱۵۳ رأی موافق قطعنامه عربی اسلامی که خواستار آتش‌بس فوری انسانی در غزه است، را به تصویب رساند.
همزمان، رئیس مجمع عمومی سازمان ملل متحد تاکید کرد: «آنچه در غزه شاهد هستیم، قتل و کشتار غیرنظامیان و نقض صریح قوانین انسانی بین‌المللی است.» «دنیس فرانسیس» اظهار داشت: «۷۰ درصد از قربانیان جنگ در غزه زنان و کودکان هستند.»
فرانسیس تصریح کرد آنچه امروز در غزه شاهد هستیم، فروپاشی بی‌سابقه نظام انسانی است.
وی گفت: «چند هزار غیرنظامی دیگر باید قربانی شود تا اقدامی صورت دهیم؟ این کشتارها باید سریعاً متوقف شود.»
رئیس مجمع عمومی سازمان ملل اظهار داشت که تنها اولویت اساسی پیش روی ما نجات جان غیرنظامیان است.
دنیس فرانسیس تاکید کرد: «خشونت در نوار غزه باید متوقف شود، لذا من هم به کسانی می‌پیوندم که خواستار آتش‌بس فوری در غزه هستند.»
همچنین مسئولان بیمارستان اسرائیلی بیلنسون اعلام کردند که امروز ۴ نظامی دیگر اسرائیلی که در درگیری‌های نوار غزه به شدت مجروح شدند، به این بیمارستان منتقل شدند.
مقاومت فلسطین نیز ساعاتی پیش شهرک صهیونیست‌نشین سدیروت را هدف حمله موشکی قرار داد. در پی این حمله، آژیر خطر در مناطقی در جنوب فلسطین اشغالی به صدا درآمده است. رادیو ارتش رژیم صهیونیستی نیز اعلام کرد نیروها و ادوات جنگی ارتش رژیم صهیونیستی در اطراف شهرک‌های سدیروت، اویویم و نیرعام در مجاورت غزه هدف حملات سنگین راکتی قرار گرفتند.
از سوی دیگر، دفتر اطلاع رسانی کابینه رژیم صهیونیستی اعلام کرد از مجموع ۱۳۵ اسیر اسرائیلی در غزه، ۱۹ نفر کشته شدند. گفته شده که تمامی این اسرا در نتیجه بمباران‌های ارتش رژیم صهیونیستی کشته شدند.
روزنامه وال استریت ژورنال هم به نقل از مسئولان آمریکایی اعلام کرد که ارتش رژیم صهیونیستی پمپاژ آب دریا به داخل شبکه تونل‌های حماس در غزه را آغاز کرده است.
مسئولان آمریکایی تاکید کردند که پمپاژ آب دریا به داخل تونل‌های حماس بخشی از تلاش‌های اسرائیل برای نابودی زیرساخت‌های این جنبش است.
وال استریت ژورنال همچنین به نقل از سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی بیان کرد که عملیات نابودی تونل‌ها محرمانه است و نمی‌توان در مورد آن چیزی گفت.
منبع مذکور اشاره کرد که پر کردن تونل‌های حماس با آب دریا ممکن است هفته‌ها طول بکشد.
ساعتی پیش از این نیز، «ابوحمزه»، سخنگوی گروهان‌های قدس در اظهاراتی گفت: «به موشک‌باران شهرهای اسراییلی‌نشین و هدف قرار دادن نیروها و ادوات جنگی دشمن با گلوله‌های خمپاره ادامه می‌دهیم. مجاهدان ما از فاصله صفر با نیروهای دشمن درگیر شده و ده‌ها نفر را به قتل رسانده و صدها نظامی دیگر را مجروح کردند. دشمن صهیونیستی به بمباران غیرنظامیان بدون اخطار قبلی ادامه می‌دهد.»
ابوحمزه اظهار داشت: «نبرد کنونی برای نابودی مقاومت نیست، بلکه تسویه حساب دشمن با ملت فلسطین است. در این نبرد هیچ گزینه‌ای جز پیروزی پیش روی خود نداریم. ما در مقاومت در کنار ملت خود هستیم و درد و رنج آن‌ها، درد ما نیز هست اما بهای آزادی و عزت و سربلندی بسیار بیشتر است.»
سخنگوی گروهان‌های قدس گفت: «به برادرانمان در مقاومت اسلامی در عراق و لبنان سلام و درود می‌فرستیم. ده‌ها خودروی زرهی دشمن را منهدم کردیم و به اسرائیلی‌ها اعلام می‌کنیم که هدف نتانیاهو ماندن در قدرت است و بهای آن نیز کشته شدن فرزندان شما است.»
ابوحمزه در پایان تاکید کرد که آزادی اسرا تنها از طریق مذاکرات خواهد بود آن هم بعد از توقف کامل جنگ و حملات دشمن. امیدوارم از خبر قطعنامه آتش‌بس غزه در مجمع عمومی سازمان ملل تصویب شد راضی بوده باشید.

قطعنامه آتش‌بس غزه در مجمع عمومی سازمان ملل تصویب شد  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۱۳ ۰۲:۳۹:۰۷