فوری/ تصویب قطعنامه آتش بس فوری در نوار غزه در سازمان
ملل

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر فوری/ تصویب قطعنامه آتش بس فوری در نوار غزه در سازمان
ملل
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از فلسطین الیوم، مجمع عمومی سازمان ملل متحد پیش نویس قطعنامه‌ای غیر الزام‌آور که خواستار برقراری آتش‌بس انسان‌دوستانه در غزه است را با ۱۲۰ رأی موافق به تصویب رساند.
به گزارش فلسطین الیوم، لحظاتی پیش قطعنامه پیشنهادی کشورهای عربی با موضوع درخواست آتش بس فوری در غزه به تصویب رسید. که در آن خواستار آتش بس فوری بشردوستانه برای توقف درگیری‌ها در نوار غزه شد.
در همین راستا، ریاض منصور، نماینده تشکیلات خودگردان فلسطین در سازمان ملل با اشاره به نیاز مبرم مردم غزه به اقلام دارویی و کمک‌های بشردوستانه از اقدام شجاعانه اعضای کشورهای عضو سازمان ملل متحد در تصویب پیش نویس قطعنامه پیشنهادی کشورهای عربی در توقف درگیری در غزه قدردانی کرد.
قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل در حمایت از فلسطین با ۱۲۰ رأی موافق، ۱۴ رأی مخالف و ۴۵ رأی ممتنع تصویب شد.
این در حالی است که از ساعاتی پیش جنگنده‌های رژیم صهیونیستی حمله بی‌وقفه به مناطق مختلف نوار غزه را شروع کرده‌اند و صدای آمبولانس‌ها در مناطق مورد حمله شنیده می‌شود.
مقام‌های رژیم صهیونیستی از گسترش عملیات زمینی در غزه و رسانه‌های فلسطینی نیز از مقابله رزمندگان مقاومت با حملات صهیونیست‌ها خبر داده‌اند.
تحلیلگران می‌گویند که ارتش اشغالگر به منظور آمادگی برای کشتارهای بی‌سابقه در ساعات آینده، خطوط ارتباطی در غزه را به طور کامل قطع کرده است.
در پی این حمله گسترده، برای تظاهرات در شهرهای کرانه باختری و قدس اشغالی جهت محکومیت این حمله فراخوان داده شد.
آژیرهای هشدار در شهرهای تل‌آویو، اسدود، الرمله، فرودگاه اللد و شهرک «مودیعین» در شمال غربی قدس به صدا درآمدند. امیدوارم از خبر فوری/ تصویب قطعنامه آتش بس فوری در نوار غزه در سازمان
ملل
راضی بوده باشید.

فوری/ تصویب قطعنامه آتش بس فوری در نوار غزه در سازمان
ملل  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۰-۲۸ ۰۲:۳۸:۳۲