فواید دویدن در هوای سرد بیشتر است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر فواید دویدن در هوای سرد بیشتر است به گزارش خبرنگار سایت احکام به نقل از مدیسن نت، هوای سرد می‌تواند به دوندگان کمک کند چربی بیشتری بسوزانند، وزن بیشتری کم کنند و به طور کلی احساس سلامتی کنند.
دکتر «جاشوا بلومگرن»، استادیار مرکز پزشکی دانشگاه راش در شیکاگو، گفت: «ضرورت ندارد در آب و هوای سرد دوندگان در داخل خانه بمانند و من بیمارانم را تشویق می‌کنم که با خیال راحت به دویدن در فضای باز ادامه دهند. ورزش دارو است، حتی در زمستان.»
بلومگرن گفت: «دویدن در هوای سرد استرس گرمایی کمتری را بر بدن ایجاد می‌کند که می‌تواند دویدن در زمستان را آسان‌تر از دویدن در تابستان کند. دمای بالاتر بدن با افزایش فعالیت و فشار بر قلب، ریه‌ها و متابولیسم مرتبط است.»
بلومگرن توضیح داد: «همچنین دویدن در زمستان می‌تواند متابولیسم را افزایش دهد.»
بلومگرن گفت: «شواهد علمی همچنین نشان می‌دهد که ورزش در دمای سرد می‌تواند به تبدیل چربی سفید “بد” به چربی قهوه‌ای “خوب” کمک کند. چربی سفید می‌تواند باعث التهاب و مقاومت به انسولین شود، در حالی که چربی قهوه‌ای بافت متابولیکی است که به سوزاندن کالری کمک می‌کند.»
بلومگرن افزود اما حتی سخت‌ترین دوندگان هوای سرد نیز باید در طول موج‌های سرمای زیر صفر در داخل خانه بمانند و همیشه در بیرون از منزل نسبت به علائم سرمازدگی هوشیار باشند. امیدوارم از خبر فواید دویدن در هوای سرد بیشتر است راضی بوده باشید.

فواید دویدن در هوای سرد بیشتر است  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۰۵ ۰۲:۴۰:۱۳