فواید بیشمار ورزش برای حفظ سلامت مغز

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر فواید بیشمار ورزش برای حفظ سلامت مغز به گزارش خبرنگار سایت احکام به نقل از هلث دی نیوز، مدت‌هاست که مشخص شده است فعالیت بدنی یک روش تقویت‌کننده مغز است، اما این مطالعه بین‌المللی راه‌هایی را نشان می‌دهد که می‌تواند این اتفاق بیفتد.
دکتر «راجپول عطاریوالا»، نویسنده ارشد این مطالعه و رادیولوژیست در مرکز تصویربرداری پزشکی در ونکوور کانادا، گفت: «با اسکن‌های تصویربرداری جامع، مطالعه ما بر هم افزایی به هم پیوسته بین بدن و مغز تاکید می‌کند.»
محققان این مطالعه بیش از ۱۰۰۰۰ اسکن مغز انجام شده در مراکز مختلف را تجزیه و تحلیل کردند.
عطاریوالا گفت: «ما به الگویی پی بردیم و اینکه افرادی که به طور منظم در حال دویدن، پیاده روی یا ورزش بودند، حجم بیشتری از ماده خاکستری در مغز خود داشتند.»
محققان خاطرنشان کردند که ماده خاکستری به پردازش اطلاعات دریافتی کمک می‌کند.
این ورزشکاران مشتاق همچنین تمایل به داشتن حجم بیشتری از ماده سفید داشتند. ماده سفید به اتصال مناطق مختلف مغز کمک می‌کند و برای حافظه بسیار مهم است.
این تیم دریافتند که افراد الزاماً نباید در ماراتن بدوند تا از فواید مغزی ورزش بهره مند شوید.
دکتر «دیوید مریل»، یکی از نویسندگان این مطالعه گفت: «ما دریافتیم که حتی سطوح متوسط فعالیت بدنی، مانند پیاده روی کمتر از ۴۰۰۰ قدم در روز، می‌تواند تأثیر مثبتی بر سلامت مغز داشته باشد.» امیدوارم از خبر فواید بیشمار ورزش برای حفظ سلامت مغز راضی بوده باشید.

فواید بیشمار ورزش برای حفظ سلامت مغز  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۱۸ ۰۲:۳۷:۳۱