فقط خواندن نام کودکان شهید غزه ۱۸ ساعت زمان می برد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر فقط خواندن نام کودکان شهید غزه ۱۸ ساعت زمان می برد به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از عرب نیوز، در جریان برگزاری نشست اضطراری شورای امنیت سازمان ملل متحد، «جانتی سوئریپتو»، رییس سازمان نجات کودکان به اعضای شورای امنیت گفت: اگر من اینجا بنشینم و فقط نام و سن هر کودک فلسطینی را که در ۷ اکتبر و پس از آن جان خود را از دست داده‌اند، بخوانم، بیش از ۱۸ ساعت طول می‌کشد.
او گفت که ۱۴ هزار کودک در شش ماه گذشته جنگ کشته و هزاران نفر دیگر مفقود شده اند که گمان می‌رود جان خود را زیر آوار از دست داده و مدفون شده اند. سوئریپتو اضافه کرد که کودکان به دلیل محاصره غیرقانونی از غذا یا آب محروم شده و یا از گرسنگی می‌میرند.
وی با بیان اینکه ۳۵۰ هزار کودک زیر ۵ سال در معرض خطر گرسنگی قرار دارند، افزود: جهان به بشکه قحطی دست ساز انسان خیره شده است. گرسنگی در شمال غزه نگرانی خاصی دارد، جایی که مردم اکنون به خوردن خوراک حیوانات یا برگ درختان متوسل شده اند.
سوئریپتو به اعضای شورای امنیت هشدار داد که اگر ما به این مسیر ادامه دهیم، همه افراد درگیر در جنگ به طور آشکار قوانین جنگ و قوانین بین المللی بشردوستانه را نقض می‌کنند، مسئولیت پذیری صفر است و کشورهای قدرتمند از استفاده از اهرم‌های نفوذ خود برای جلوگیری از مجموعه مرگ و میر دسته جمعی کودکان در غزه بر اثر گلوله و بمب و یا از گرسنگی و سوءتغذیه خودداری می‌کنند.
سوئریپتو همچنین از شورای امنیت سازمان ملل خواست تا تظاهر به اینکه حفاظت از غیرنظامیان در اینجا اولویت دارد را متوقف کند. او گفت: ما غرق در موانع هستیم. زندگی انسان در اولویت قرار نمی‌گیرد. نه زندگی غیرنظامیان، نه کودکان و قطعاً نه زندگی انسان دوستانه اهمیتی ندارد. تحقیق کافی نیست ما به اقدام نیاز داریم، به تغییر نیاز داریم و اکنون به تغییرات بزرگ نیاز داریم. او همچنین از کشورهای عضو خواست تا با فروش تسلیحات به افراد درگیر در جنگ، به این بحران دامن نزنند.
نشست اضطراری شورای امنیت درباره وضعیت غزه روز جمعه برگزار شد. اعضای سازمان ملل روز جمعه در جلسه شورای امنیت از این شورا خواستند تا با استناد به فصل ۷ منشور سازمان ملل، اسراییل را مجبور به اجرای آتش بس فوری در غزه تا پایان ماه رمضان کنند و به کارکنان بشردوستانه اجازه دهد کمک‌ها را آزادانه توزیع کنند. نشست اضطراری شورای امنیت به درخواست الجزایر با حمایت گویان، سوییس و اسلوونی برای بحث در مورد خطر قحطی در غزه و حملات نیروهای اسراییلی به امدادگران تشکیل شده بود.
در این نشست همچنین، «عبد العزیز بن محمد الواصل»، نماینده دائم عربستان سعودی در سازمان ملل و رییس گروه کشورهای عربی در نشست شورای امنیت گفت: «گروه عربی از این شورا می‌خواهد تا قطعنامه‌ای را براساس فصل هفتم منشور سازمان ملل اتخاذ کند. اطمینان حاصل شود که اسراییل، قدرت اشغالگر، به آتش بس پایبند است و مردم غزه به کمک‌های بشردوستانه دسترسی خواهند داشت و به تجاوز شیطانی به مردم فلسطین پایان داده و از آنها محافظت می‌کند.»
قطعنامه‌های شورای امنیت توسط قواعد حقوق بین الملل حمایت می‌شوند و بنابراین از نظر قانونی لازم الاجرا هستند. فصل ۷ منشور سازمان ملل به شورای امنیت این اختیار را می‌دهد که دستور اقدام نظامی و اقدامات غیرنظامی مانند تحریم‌ها را صادر کند تا از اجرای قطعنامه‌های خود اطمینان حاصل کند و «صلح و امنیت بین المللی» را بازگرداند. امیدوارم از خبر فقط خواندن نام کودکان شهید غزه ۱۸ ساعت زمان می برد راضی بوده باشید.

فقط خواندن نام کودکان شهید غزه ۱۸ ساعت زمان می برد  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۴-۰۶ ۰۲:۴۰:۰۳