فعالیت۱۵۰ هسته و واحد فناور در پارک علم و فناوری آذربایجان
غربی

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر فعالیت۱۵۰ هسته و واحد فناور در پارک علم و فناوری آذربایجان
غربی
به گزارش خبرنگار سایت احکام، جواد نوری نیا عصر یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه که از این تعداد، ۷۰ واحد در بستر زمین‌های این پارک دارای واحد تولیدی و کاری هستند، افزود: پارک در حال حاضر مراکز رشد مشترکی با منطقه آزاد ماکو، مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی، جهاد دانشگاهی، دانشگاه‌های آزاد و صنعتی راه‌اندازی کرده است.
وی با اشاره به بهره‌مندی ۲ هزار و ۲۹۲ نفر ساعت از دوره‌های آموزشی پارک علم و فناوری استان جهت توانمندسازی نیز گفت: خدمات مشاوره‌ای از دیگر خدماتی است که در حوزه‌های مختلف توسط پارک ارائه می‌شود.
رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی با اشاره به عملکرد صندوق پژوهش و فناوری استان در سال گذشته افزود: ۴۹ شرکت از حمایت ۲.۸۷۵ میلیون ریالی بهره مند شدند.
وی فراهم آوردن امکان حضور شرکت‌ها در نمایشگاه‌ها از دیگر خدمات پارک علم و فناوری است که نمایشگاه ارمنستان در شهریور ماه برگزار می‌شود و تاکنون هشت شرکت برای حضور در این نمایشگاه اعلام آمادگی کردند.
نوری‌نیا اظهار کرد: رسالت پارک‌ها در کنار دانش‌بنیان بودن، تبدیل ایده‌ها به محصول و تجاری‌سازی محصولات است طوری که در دانشگاه‌ها دانش تولید و در پارک‌ها این دانش به محصول تبدیل و تجاری‌سازی می‌شود، از این رو از هر ایده و فناوری جدیدی که قابل تبدیل به تجاری‌سازی است، حمایت می‌کنیم تا شاهد تبدیل علم به ثروت در منطقه باشیم.
پارک‌های علم و فناوری نقش مهمی در توسعه کارآفرینی دارند
رئیس پارک علم و فن‌آوری آذربایجان‌غربی امروز در جمع خبرنگاران گفت: پارک‌ها، نقش عمده‌ای در موفقیت و توسعه کارآفرینی و کسب و کار دانش‌بنیان دارند.
نوری‌نیا با بیان اینکه مأموریت ما کمک به شکوفایی سرمایه‌های انسانی و علمی است، اظهار کرد: این مراکز با کسب و کار و اقتصاد سروکار دارند و هدف از فعالیت آنها ارزش‌آفرینی و ثروت‌آفرینی است.
وی پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد و نوآوری را مهم‌ترین بستر اشتغال دانش‌آموختگان دانشگاهی عنوان و تصریح کرد: دانشگاه‌ها با معرفی ۲۳ دانشجو دستیار فناور ما را ترغیب به حمایت ۳۰۰ میلیون تومان در سال گذشته کردند که این اتفاق آکادمیکی امسال با ظرفیت ۶۰ نفری روی خواهد داد.
رئیس پارک علم و فن‌آوری آذربایجان‌غربی در ادامه سخنان خود از حصارکشی محدوده پارک علم و فناوری ارومیه تا یک ماه خبر داد و عنوان کرد: استفاده از ظرفیت قانونی منطقه آزاد در پارک‌های علم و فن‌آوری در توسعه اقتصادی استان مؤثر است.
حصارکشی محدوده پارک علم و فناوری ارومیه تا یک ماه
وی با اشاره به اینکه قوانین مناطق آزاد در پارک‌های علم و فناوری هم اعمال می‌شود، گفت: استفاده از این ظرفیت‌های قانونی جزو اولویت‌هاست و می‌تواند در تحقق اکوسیستم نوآوری استان به عنوان یکی از اهداف میان‌مدت توسعه اقتصادی مؤثر باشد.
نوری نیا خاطرنشان کرد: با حصارکشی محدوده پارک علم و فناوری می‌توان از مزایای منطقه آزاد ویژه پارک‌ها در این حوزه بهره‌مند شد اما متأسفانه برای این حصارکشی با مشکلاتی روبرو شدیم که امیدواریم به زودی رفع شود.
وی یادآور شد: علت عدم حصارکشی این پارک در ۱۷ سال گذشته به دلیل تردد جاده مواصلاتی یکی از روستاها به جاده اصلی از داخل پارک علم و فناوری است که همین موضوع سبب عدم دریافت مجوز شده است.
نوری‌نیا ادامه داد: جاده جایگزین برای روستاییان همجوار آماده شده است که در صورت انجام کلیه مفاد حصارکشی، این پارک طبق قوانین کشور می‌تواند تا یک ماه آینده از مزایای منطقه آزاد از جمله معافیت‌های گمرکی، مالیاتی و بیمه‌ای و دیگر مزایا استفاده کند. امیدوارم از خبر فعالیت۱۵۰ هسته و واحد فناور در پارک علم و فناوری آذربایجان
غربی
راضی بوده باشید.

فعالیت۱۵۰ هسته و واحد فناور در پارک علم و فناوری آذربایجان
غربی  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۸-۱۴ ۰۲:۳۹:۴۰