فضیلت‌های اخلاقی تحقق جامعه آرمانی را رقم می‌زند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر فضیلت‌های اخلاقی تحقق جامعه آرمانی را رقم می‌زند به گزارش خبرنگار سایت احکام، حجت‌الاسلام علی اکبر باقری بنابی شامگاه یکشنبه در جمع بانوان طلبه مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(ع) پارس‌آباد با تاکید بر اینکه جامعه‌ای که به رذیلت‌های اخلاقی روی بیاورد رشد و ترقی نمی‌کند، اظهار کرد: وقتی فضیلت‌هایی شامل امانت‌داری، مسئولیت‌پذیری و خدمتگزاری در جامعه‌ای وجود داشته باشد آن جامعه به ‌طور قطع رشد می‌کند.
وی خاطرنشان کرد: هر کسی بخواهد حیات طیب در این دنیا و حیات طیب‌تر در آخرت داشته باشد “مَنْ عَمِلَ صالِحاً” باید کارهایش پسندیده باشد و برای اجتماع مفید واقع شود.
امام جمعه شهرستان پارس‌آباد با بیان اینکه رذایل اخلاقی به عنوان حجابی سنگین در مسیر توسعه مطلوب اخلاقی است، گفت: وجود رذایل اخلاقی در جامعه اسلامی عامل سستی ایمان و اعتقادات انسانی و باعث از بین رفتن دادوستدهای معنوی و عواطف مستحکم آنها به شمار می‌رود.
حجت‌الاسلام باقری بنابی تصریح کرد: تنها راه رسیدن به کمال و معنویت واقعی، دوری از رذایل و سعی در کسب و رشد فضایل اخلاقی است.
وی به خودسازی و تلاش در این مسیر اشاره و بیان کرد: انسان تنها با شناخت نفس خود توان از بین بردن رذایل اخلاقی و ایجاد زمینه کسب فضایل اخلاقی و نیکی‌های حقیقی را فراهم خواهد کرد و در نتیجه می‌توان گفت که جامعه مطلوب انسانی با فضیلت‌های اخلاقی پیوندی عمیق دارد. امیدوارم از خبر فضیلت‌های اخلاقی تحقق جامعه آرمانی را رقم می‌زند راضی بوده باشید.

فضیلت‌های اخلاقی تحقق جامعه آرمانی را رقم می‌زند  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۴-۲۲ ۰۲:۴۳:۱۳