فضای تبلیغات انتخاباتی در کرمانشاه باید با جدیت رصد
شود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر فضای تبلیغات انتخاباتی در کرمانشاه باید با جدیت رصد
شود
به گزارش خبرنگار سایت احکام، محمد طیب صحرایی شامگاه شنبه در دومین جلسه هیأت استانی بررسی تبلیغات انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در این انتخابات به راهبردی چهارگانه مقام معظم رهبری در انتخابات شامل رقابت، سلامت، امنیت و مشارکت توجه ویژه داریم و با تمامی توان تلاش خواهیم کرد که انتخاباتی سالم و باشکوه برگزار شود.
وی با اشاره به جایگاه و اهمیت انتخابات در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، ادامه داد: مقام معظم رهبری همواره بر حضور گسترده مردم و ایجاد بسترهای لازم برای اراده مردم در تعیین سرنوشت خود تأکیدات فراوانی داشته‌اند که بر همگی ما وظیفه است که نهایت اهتمام خود را برای برگزاری انتخاباتی باشکوه و سالم و همراه با امنیت و رقابتی به کار گیریم.
استاندار کرمانشاه تصریح کرد: باید یکسری اقدامات در حوزه مراقبت در بحث تبلیغات انتخابات انجام شود که خود همین مراقبت، افزایش امنیت انتخابات را نیز به دنبال دارد.
وی بیان کرد: بحث تبلیغات انتخاباتی به لحاظ اینکه با ذهن و عواطف مردم مرتبط است بنابراین می‌تواند پیامدهای مثبت یا منفی به دنبال داشته باشد که باید تلاش کنیم نتیجه آن مثبت و در جهت حضور بیشتر مردم در انتخابات باشد.
استاندار کرمانشاه تاکید کرد: در فضای تبلیغات انتخاباتی باید تلاش شود که اقدامات پیشینی و حین انتخابات و اقدامات پسینی به دقت انجام شود و فضای تبلیغات در این سه بخش هر چه بیشتر مراقبت شود.
صحرایی عنوان کرد: در اقدامات پیشینی باید موضوع اطلاع رسانی جدی گرفته شود و به مردم به انحای مختلف اعم از محیطی، صداوسیما و رسانه‌های مکتوب و…، اطلاع رسانی گردد و در این اطلاع رسانی به سطوح مختلف مخاطبین نیز توجه شود.
وی هر گونه اطلاع رسانی صحیح به مردم را علاوه بر افزایش دانش و آگاهی در جامعه، زمینه ساز انگیزه بیشتر بین مردم برای حضور در انتخابات و افزایش مشارکت در جامعه عنوان کرد.
استاندار کرمانشاه همچنین یکی دیگر از اقدامات پیشینی در بحث اطلاع رسانی را، اطلاع رسانی به خود نامزدها برای آگاهی بیشتر نسبت به برخی امور برشمرد و گفت: امکان دارد یک نامزد انتخاباتی از یک موضوع در بحث تبلیغات کم اطلاع باشد که همین عدم اطلاع دقیق منجر به ایجاد مشکلاتی برای وی شود.
وی در ادامه اطلاع رسانی به رسانه‌ها را یکی دیگر از اقدامات پیشینی برای ایجاد فضای تبلیغات مناسب در انتخابات برشمرد.
استاندار کرمانشاه همچنین بر اجرای برنامه‌های مناسب در فضای تبلیغاتی در حین انتخابات و اقدامات پسینی نیز تاکید کرد.
صحرایی ایجاد فضای ناامیدی برای حضور کمرنگ مردم در انتخابات را از اقدامات و برنامه‌های دشمنان عنوان کرد و گفت: همه باید تلاش کنیم که حس امیدواری و انگیزه را هر چه بیشتر نزد مردم برای حضور در انتخابات که برخلاف خواست دشمنان است را فراهم کنیم.
وی در پایان گفت: همه باید تلاش کنیم که مردم در انتخابات پیش رو، حضور باشکوه و گسترده‌ای داشته باشند و برگ زرین دیگری برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به ثبت برسد.
استاندار کرمانشاه در این جلسه ضمن اهدا احکام اعضای هیأت استانی بررسی تبلیغات انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان؛ علی شعبانی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و رئیس ستاد انتخابات استان را به عنوان نماینده تام الاختیار خود و رئیس هیأت استانی بررسی تبلیغات انتخابات منصوب کرد.
این جلسه بر اساس ماده ۸۱ قانون انتخابات به منظور ساماندهی و مدیریت تبلیغات انتخاباتی و ایجاد فضای مناسب جهت تحقق انتخابات رقابتی و نیز تضمین بهره گیری یکسان نامزدها از امکانات دولتی و غیر دولتی، هیأت استانی بررسی تبلیغات تشکیل شد. امیدوارم از خبر فضای تبلیغات انتخاباتی در کرمانشاه باید با جدیت رصد
شود
راضی بوده باشید.

فضای تبلیغات انتخاباتی در کرمانشاه باید با جدیت رصد
شود  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۱۷ ۰۲:۴۱:۴۴