فشار آمریکا به عربستان جهت عادی‌سازی روابط با رژیم
صهیونیستی

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر فشار آمریکا به عربستان جهت عادی‌سازی روابط با رژیم
صهیونیستی
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از المعلومه، نشریه آمریکایی نشنال اینترست در گزارشی از اعمال فشار آمریکا بر عربستان برای همکاری‌های بیش‌تر میان این کشور و رژیم صهیونیستی و عادی‌سازی احتمالی روابط با این رژیم پرده برداشت.
بر اساس این گزارش، دولت بایدن در حال حاضر با تلاش‌های مخفیانه خود می‌کوشد تا نقش میانجی را میان عربستان و رژیم صهیونیستی ایفا کند، اما همچنان عربستان شروطی چون امضای پیمان حمایت امنیتی با آمریکا، تسهیل دستیابی عربستان به سلاح‌های آمریکایی و همکاری هسته‌ای میان این کشور و واشنگتن را برای این اقدام، مطرح می‌کند.
جاناتان لرد، تحلیلگر سیاسی و مدیر برنامه امنیت غرب آسیا در مرکز امنیت نوین آمریکا در این رابطه ادعا کرد: سوال این نیست که آیا عادی‌سازی روابط میان عربستان و اسرائیل اتفاق خواهد افتاد یا نه، بلکه سوال این‌جاست که این عادی‌سازی روابط کی و چگونه رخ خواهد داد و چه چیزی طرف سعودی را به این اقدام ترغیب خواهد نمود؟
وی افزود: عربستانی‌ها، خیلی در مورد این موضوع سخن نمی‌گویند و از طرفی عبارت «عادی‌سازی روابط» نیز در رسانه‌های عربی، بار منفی دارد؛ از این رو، طرف عربستانی از تکامل روابط با اسرائیل صحبت می‌کند و از به کارگیری این عبارت اجتناب می‌کند.
لرد ادامه داد: بنابراین عربستان در تلاش است به خاطر حساسیت عامه به این عبارت، یک بازی به راه بیاندازد و از طرفی هم این موضوع، نشان می‌دهد که عربستان نسبت به عادی‌سازی روابط تمایل دارد، اما به شکل غیر مستقیم خواهان انجام آن است.
وی افزود: روند عادی‌سازی روابط همچنان در پس پرده، در حال ایجاد و شکل‌گیری است؛ اما از آن سخنی گفته نمی‌شود و خبری درز پیدا نمی‌کند. امیدوارم از خبر فشار آمریکا به عربستان جهت عادی‌سازی روابط با رژیم
صهیونیستی
راضی بوده باشید.

فشار آمریکا به عربستان جهت عادی‌سازی روابط با رژیم
صهیونیستی  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۷-۳۰ ۰۲:۴۲:۲۹