فروش حبوبات لرستان به نام استان‌های دیگر

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر فروش حبوبات لرستان به نام استان‌های دیگر سید عماد شاهرخی در گفت و گو با خبرنگار سایت احکام در سخنانی با اشاره به رتبه اول لرستان در تولید حبوبات اظهار داشت: در پرداخت تسهیلات به افراد سرمایه گذار در حوزه‌های مختلف صنایع تبدیلی و تکمیلی استان مشکلی نداریم.
فروش حبوبات لرستان به نام استان‌های دیگر
وی با بیان اینکه از محل اعتبارات تبصره ۱۸ سال ۱۴۰۰، بالغ بر ۱۰ مجوز را برای بسته بندی در حوزه‌های مختلف صادر کرده‌ایم افزود: برند سازی، بسته بندی و… در حوزه محصولات کشاورزی هدف ما است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان بیان داشت: لرستان از نظر تولید حبوبات رتبه اول را در کشور دارد و از نظر سطح نیز جایگاه دوم را در کشور داریم.
شاهرخی با بیان اینکه اما واقعیت این است که حبوبات ما در سایر استان‌ها بسته بندی می‌شود و به اسم آن استان‌ها وارد بازار می‌شود عنوان کرد: این در حالیست که این محصول متعلق به این استان است.
وی ادامه داد: خوشبختانه افراد سرمایه گذار خوبی در این حوزه پای کار آمده‌اند، اهلیت لازم را دارند، کار را شروع کرده‌اند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان تصریح کرد: امیدواریم با به ثمر رسیدن و بهره برداری رسیدن این طرح‌ها، شاهد رونق این حوزه باشیم.
توسعه کشت‌های پاییزه به جای کشت بهاره
شاهرخی در ادامه سخنان خود با اشاره به برنامه ریزی برای گسترش کشت مستقیم نخود و عدس در لرستان ادامه داد: ما از رطوبت خاک بیشترین استفاده را در این راستا خواهیم داشت.
وی با تاکید بر اینکه این امر باعث افزایش عملکرد و بهره وری بالا در واحد سطح می‌شود تصریح کرد: توسعه کشت پاییزه و کشت‌های انتظاری به جای کشت‌های بهاره یکی دیگر از برنامه‌های در دستور کار ما در استان است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان ادامه داد: در این راستا از آب «سبز» یا همان آب باران بیشتر استفاده خواهیم کرد.
شاهرخی با اشاره به اینکه با توجه به تغییر اقلیمی که صورت گرفته ممکن است ما آب کافی برای کشت‌های بهاره در اختیار نداشته باشیم افزود: در این راستا اقدامات تحقیقاتی ارقامی توسط مراکز تحقیقات انجام شده، الان در دسترس هستند.
وی افزود: کشاورزان عزیز اگر مراجعه کنند، با توجه به شهرستان، مرکز و اقلیمی که هستند این ارقام را در اختیارشان قرار می‌دهیم و خودمان نیز در جهت پشتیبانی از آنها، کارهای حمایتی را از نظر فنی انجام می‌دهیم.
پیش‌بینی برداشت ۵۵۰ هزار تن حبوبات
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان در ادامه سخنان خود با اشاره به خرید علف کش‌های مناسب این ارقام بیان داشت: امیدواریم بر اساس برنامه ریزی که در قالب الگوی کشت انجام داده‌ایم، برای سال زراعی ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲، ۸۸۰ هزار هکتار کشت حبوبات و ۵۵۰ هزار تن نیز برداشت حبوبات در استان داشته باشیم.
شاهرخی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه عمده توصیه‌های ما ترویج کشت‌های پاییزه در استان است گفت: در این راستا روی ارقام مناسب این کشت‌ها خیلی کار شده است. امیدوارم از خبر فروش حبوبات لرستان به نام استان‌های دیگر راضی بوده باشید.

فروش حبوبات لرستان به نام استان‌های دیگر  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۱۷ ۰۲:۴۱:۱۱