فرمانده سنتکام با وزیر دفاع قطر دیدار کرد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر فرمانده سنتکام با وزیر دفاع قطر دیدار کرد به گزارش سوالات شرعی و احکام، منابع خبری شامگاه یکشنبه از دیدار «خالد بن محمد العطیه» وزیر دفاع قطر با «مایکل کوریلاد» فرمانده نیروهای تروریستی آمریکا در منطقه (سنتکام) در دوحه خبر دادند.
بر اساس این گزار ش، وزارت دفاع قطر در بیانیه‌ای اعلام کرد که دو طرف در این دیدار پیرامون تقویت همکاری و مناسبات نظامی رایزنی کردند.
این بیانیه می‌افزاید که در این دیدار ابعاد همکاری نظامی بین قطر و آمریکا و راهکارهای توسعه و تقویت آن مورد بحث قرار گرفت.
این در حالی است که در تاریخ چهارم اکتبر جاری هم «سالم بن حمد النابت» رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح قطر با «برادیلا کوپر» فرمانده تفنگداران دریایی در فرماندهی مرکزی آمریکا در غرب آسیا دیدار کرده بود.
طبق بیانیه وزارت دفاع قطر، دو طرف در این دیدار مناسبات همکاری بین دو کشور و راهکارهای توسعه و تقویت آن را مورد بررسی قرار دادند.
لازم به ذکر است که حدود ۱۳ هزار نظامی آمریکا در قطر مستقر هستند که اغلب آنها از نیروی دریایی و در پایگاه العدید در ۳۰ کیلومتری جنوب غربی دوحه پایتخت قطر حضور دارند.
قطر با ایالات متحده آمریکا در زمینه نظامی روابط راهبردی دارد و این روابط طی سال‌های گذشته گسترش ملموسی داشته است. امیدوارم از خبر فرمانده سنتکام با وزیر دفاع قطر دیدار کرد راضی بوده باشید.

فرمانده سنتکام با وزیر دفاع قطر دیدار کرد  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۲۴ ۰۲:۳۸:۲۷