فرانسه با متحدانش ارائه توپهای سزار به اوکراین را بررسی می
کند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر فرانسه با متحدانش ارائه توپهای سزار به اوکراین را بررسی می
کند
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از روسیا الیوم، امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه گفت که پاریس ارسال توپ های خودکششی بیشتر به اوکراین را بررسی خواهد کرد.
بر اساس این گزارش، ماکرون افزود: ما با دیگر کشورهای اتحادیه اروپا پیرامون درخواست های متعدد برای تجهیز اوکراین به توپ های بیشتر از نوع سزار رایزنی می کنیم.
رئیس جمهور فرانسه در عین حال گفت که کشورش خواهان وقوع جنگ جهانی جدید نیست و برای توقف نزاع در اوکراین تلاش می کند.
از سوی دیگر لیز تراس نخست وزیر انگلیس و امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه بر پایبندی خود به ارائه حمایت های لازم به اوکراین تاکید کردند.
طبق بیانیه مشترک انگلیس و فرانسه که در پایگاه دولت انگلیس منتشر شده لیز تراس و ماکرون در حاشیه اجلاس پراگ دیدار کردند.
این بیانیه می افزاید که دو طرف بر عزم خود برای ارائه حمایت های لازم به اوکراین تا زمانی که لازم باشد تاکید کردند.
در این بیانیه آمده است که نخست وزیر انگلیس و رئیس جمهور فرانسه راهکارهای تقویت همکاری دوجانبه بویژه در خصوص انرژی را مورد بررسی قرار دادند.
دو طرف همچنین گفتند که انرژی های تجدیدپذیر و هسته ای بخشی از راهبردهای هماهنگ برای تغییر رویکرد در زمینه انرژی و استقلال راهبردی هستند.
این بیانیه می افزاید که رهبران فرانسه و انگلیس بر پایبندی خود به تقویت و افزایش همکاری هسته ای غیرنظامی بین دو کشور و نیز روابط تاریخی و پررنگ تاکید کردند.
ماکرون و تراس همچنین از رایزنی ها در نخستین اجلاس گروه سیاسی اروپا و اتخاذ گام های بعدی استقبال کردند. امیدوارم از خبر فرانسه با متحدانش ارائه توپهای سزار به اوکراین را بررسی می
کند
راضی بوده باشید.

فرانسه با متحدانش ارائه توپهای سزار به اوکراین را بررسی می
کند  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۰۷ ۰۲:۳۸:۳۴