فراخوان نخستین جشنواره «حریم مهر» در خوزستان منتشر
شد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر فراخوان نخستین جشنواره «حریم مهر» در خوزستان منتشر
شد
به گزارش خبرنگار سایت احکام، سید امین سپهریان عصر شنبه در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با همکاری مؤسسه فرهنگی – هنری «تافته مد سونیا» با هدف ترویج پوشش ایرانی اسلامی، ایجاد فضای مناسب برای انتقال و تبادل دانش و تجربیات بومی در هنر و ارتقای سلیقه و فرهنگ صنعت مد و لباس در جامعه، همچنین ایجاد انگیزه، روحیه نشاط، شوق آفرینش گری و کار جمعی برای ظهور استعدادهای تازه اقدام به برگزاری این جشنواره کرده است.
وی در خصوص شرایط شرکت در این جشنواره گفت: طراحی ایده‌ها باید به صورت دستی و با با استفاده از نرم افزارهای طراحی باشد؛ همچنین در شناسنامه طرح، جنسیت پارچه، رنگ بندی، تصویر گسترده پشت و پیش لباس مشخص باشد.
سپهریان با بیان اینکه هر طراح می‌تواند حداکثر تعداد پنج اثر به دبیرخانه ارسال کند، افزود: تنظیم زمان بندی و برنامه‌های مسابقه در اختیار دبیرخانه است و هیچ اثری پس از ورود به بخش مسابقه و ثبت در دبیرخانه تا پایان برنامه‌های رویداد عودت داده نمی‌شود. همچنین ارسال طرح و شرکت در مسابقه به منزله‌ی پذیرش آئین نامه مسابقه از سوی شرکت کنندگان است.
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با اشاره به مسائل حقوقی مالکیت معنوی آثار ارائه شده در جشنواره تصریح کرد: ارسال اثر توسط هنرمندان و شرکت کنندگان در جشنواره به منزله اعلام مالکیت معنوی این اثر است در صورت اثبات خلاف این امر در هر مرحله‌ای عواقب حقوقی آن به عهده شرکت کننده است.
سپهریان با بیان اینکه این جشنواره به مدت پنج روز و در چهار بخش رقابتی برگزار می‌شود، تشریح کرد: هنرمندان می‌توانند با ارائه آثار خود در بخش طراحی لباس محرم (بانوان و آقایان)، بخش پژوهشی با محوریت لباس ایرانی اسلامی، بهترین طراحی و نقاشی روی، لباس با رویکرد قیام عاشورا و طراحی لباس دانش آموزی دختران و پسران به رقابت بپردازند.
وی از برگزاری کارگاه‌های آموزشی در این جشنواره خبر داد و افزود: پنج کارگاه آموزشی با عناوین بافت پارچه، نقاشی روی پارچه، چهل تکه دوزی در قالب لباس، دوخت مقنعه حجاب و سربند و توربان حجاب برگزار می‌شود و علاقه مندان می‌توانند در این کارگاه‌ها شرکت کنند.
سپهریان با اشاره به برگزاری نمایشگاه در این جشنواره، بیان کرد: در بخش نمایشگاهی نیز پنج نمایشگاه با موضوعات روسری و پارچه حجاب، لباس سنتی و محلی، لباس اجتماع بانوان، لباس اجتماع آقایان و اکسسوری برگزار خواهد شد.
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان تصریح کرد: آخرین مهلت ارسال طرح‌ها تا روز پنجشنبه ۱۵ تیرماه ۱۴۰۲ و مراسم افتتاحیه جشنواره در روز چهارشنبه ۲۱ تیرماه ۱۴۰۲ است. همچنین مراسم اختتامیه و معرفی برگزیدگان جشنواره روز یکشنبه ۲۵ تیرماه سال‌جاری برگزار و به برندگان جوایز نفیسی اهدا می‌شود.
وی اظهار کرد: هنرمندان می‌توانند آثار خود را نشانی دبیرخانه این جشنواره واقع در اهواز، کیانپارس، خیابان ۱۱ شرقی، روبه‌روی بوستان رضا، پلاک ۳۵، مجموعه آموزشی تافته ارسال و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۰۹۱۶۳۱۰۳۸۲۷ تماس برقرار کنند. امیدوارم از خبر فراخوان نخستین جشنواره «حریم مهر» در خوزستان منتشر
شد
راضی بوده باشید.

فراخوان نخستین جشنواره «حریم مهر» در خوزستان منتشر
شد  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۲۵ ۰۲:۴۲:۰۰