فراخوان حماس برای انتفاضه در کرانه باختری همزمان با مقاومت
غزه

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر فراخوان حماس برای انتفاضه در کرانه باختری همزمان با مقاومت
غزه
به گزارش سوالات شرعی و احکام، همزمان با تشدید حمله شهرک نشینان تندرو مسلح علیه ساکنان در نقاط مختلف کرانه باختری که با حمایت نظامیان این رژیم همزمان با جنایت این رژیم در نوار غزه همراه شده است، جنبش حماس در بیانیه‌ای حمله سازمان یافته شهرک نشینان تندرو با حمایت نظامیان این رژیم را محکوم کرد.
جنبش حماس روز جمعه با انتشار بیانیه‌ای شهید و زخمی شدن شماری از فلسطینی‌های ساکن کرانه باختری به دست شهرک نشینان تندرو را محکوم کرد و طی فراخوانی خواستار انتفاضه مردمی علیه اشغالگران شد.
«زاهر جبارین»، رئیس دفتر اسرا و شهدای جنبش حماس در بیانیه‌ای در پی حمله شهرک نشینان تندرو و مسلح به روستاها و شهرهای کرانه باختری خواستار مقابله مردم انقلابی کرانه باختری ضد صهیونیست‌ها و بر افروختن آتش انتفاضه ضد صهیونیست‌ها شد.
این مقام حماس در بیانیه خود اعلام کرد که جنبش حماس از مردم انقلابی کرانه باختری اشغالی می‌خواهد ضمن شعله ور کردن آتش انتفاضه با اقدامات تروریستی شهرک نشینان و نظامیان رژیم صهیونیستی مقابله کنند، زیرا رژیم صهیونیستی فقط زبان زور را می فهمد.
عضو ارشد حماس همچنین تاکید کرد از جامعه بین المللی و سازمان ملل می‌خواهیم به مسئولیت خود عمل کرده و فوراً برای توقف جنایات رژیم صهیونیستی از جمله علیه مردم کرانه باختری اشغالی وارد عمل شوند.
گفتنی است که امروز، جمعه، شهرک‌نشینان مسلح صهیونیست با حمایت نظامیان رژیم اشغالگر به روستای ابوفلاح در اطراف رام‌الله در کرانه باختری یورش برده تعداد زیادی از منازل مردم را به آتش کشیدند.
صهیونیست‌ها همچنین با یورش گسترده به روستای المغیر در شمال رام‌الله، یک جوان فلسطینی را شهید و شمار دیگری را زخمی کردند.
برخی منابع هم از زخمی شدن سه نظامی صهیونیست در رویارویی با جوانان مقاوم این روستا خبر دادند. امیدوارم از خبر فراخوان حماس برای انتفاضه در کرانه باختری همزمان با مقاومت
غزه
راضی بوده باشید.

فراخوان حماس برای انتفاضه در کرانه باختری همزمان با مقاومت
غزه  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۴-۱۳ ۰۲:۳۸:۰۶