فرآیند پذیرش دانشجوی خارجی در ایران طولانی است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر فرآیند پذیرش دانشجوی خارجی در ایران طولانی است به گزارش سوالات شرعی و احکام، حجت الاسلام اباذری چهارشنبه شب در نشستی با مدیران و سردبیران و فعالان رسانه‌ای ایران که به عراق سفر کرده‌اند گفت در حال حاضر ۳۳ دانشگاه ایران مورد قبول وزارت علوم عراق است.
وی با اشاره به استقبال دانشجویان عراقی برای تحصیل در دانشگاه‌های ایران گفت: متأسفانه فرایند پذیرش دانشجو قدری طولانی است که امیدواریم تمهیداتی در این خصوص اندیشیده شود.
رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق همچنین از کسب مجوز تأسیس سه دانشگاه ایرانی در عراق خبر داد و گفت: دانشگاه جامعه المصطفی الامین و دانشگاه علوم پزشکی تهران فعالیت خود را آغاز کرده‌اند و دانشگاه آزاد در شرف انجام است.
وی همچنین به استقبال مردم عراق از فیلم و سریال‌های ایرانی اشاره کرد و افزود: از فیلم‌های محمد رسول‌الله (ص) ساخته مجید مجیدی و فیلم‌های بادیگارد و به وقت شام استقبال خوبی در عراق شده است.
حجت الاسلام اباذری در ادامه به استقبال جوانان عراقی برای فراگیری زبان فارسی اشاره کرد و گفت: هم اکنون دوره‌های آموزشی زبان فارسی از سوی رایزنی فرهنگی در حال برگزاری است.
رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق همچنین با اشاره به پیوندهای عمیق فرهنگی و دینی دو ملت ایران و عراق، افزود: به رغم همه تلاش‌های صورت گرفته در توسعه روابط، در عرصه رسانه‌ای و فضای مجازی ضعیف هستیم و به برنامه‌ریزی و تلاش مضاعف نیاز داریم.
در این دیدار مدیران سردبیران رسانه‌های کشورمان دیدگاه‌های خود را درباره موضوعات فرهنگی و رسانه‌ای میان دو کشور مطرح کردند. امیدوارم از خبر فرآیند پذیرش دانشجوی خارجی در ایران طولانی است راضی بوده باشید.

فرآیند پذیرش دانشجوی خارجی در ایران طولانی است  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۱۵ ۰۲:۳۸:۵۱