فاطمه قبادی جهرمی

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر فاطمه قبادی جهرمی استان: فارس
حوزه انتخابیه: جهرم و خفر
شعار انتخاباتی: به سوی فردایی بهتر

پویش بزرگ انتخاباتی سوالات شرعی و احکام با عنوان «با سایت احکام انتخاب کنیم؛ کارآمدی و شایسته گزینی» تلاش دارد با آماده کردن بستری مناسب برای معرفی داوطلبان نمایندگی دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، گامی در جهت کمک به مردم برای انتخاب اصلح و برگزاری پرشور انتخابات بردارد.
فاطمه قبادی جهرمی یکی از داوطلبان نمایندگی دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی است که در زیر رزومه کوتاهی از ایشان و پاسخ‌هایشان به سوالات سایت احکام در دو بخش کشوری و استانی را می‌خوانید:

– وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی

* مهم‌ترین آسیب کارکردی مجلس شورای اسلامی از نگاه شما چیست؟
عدم توجه به مشکلات بازار پول و سرمایه
*مجلس برای تقویت نقش نظارتی و تقنینی خود باید دست به چه اقداماتی بزند؟
اصلاح برخی قوانین، شفافیت آرا، استفاده از حقوقدانان مجرب و مورد تأیید جهت مشاوره
*نمایندگان چرا نباید اسیر تجمل‌گرایی شوند و برای پرهیز از این آسیب، چه اقداماتی ضرورت دارد؟
نمایندگان به عنوان یکی از مهمترین الگوهای جامعه باید زندگی معمولی در حد سایر مردم داشته باشند. برای جلوگیری از تجمل گرایی نمایندگان می‌بایست به کاهش حقوق و اختیارات و مزایای نمایندگان و تعیین مالیات بیشتر برای آنان اقدام نمود.
*همکاری و همراهی میان مجلس و سایر قوا و دستگاه‌ها چه تأثیری می‌تواند بر پیشرفت کشور داشته باشد؟ به نظر شما مهمترین تجلی‌گاه این همراهی و همکاری چیست؟
مجلس به عنوان نماینده مردم باید پشتیبان سایر قوا باشد و بین مجلس و سایر قوا تعامل و همکاری متقابل وجود داشته باشد
*مسؤولیت پذیری در قبال مردم موضوعی است که نمایندگان باید همواره به آن توجه داشته باشند. اگر نمایندگان از این مهم غافل شوند، چه پیامدهای منفی ایجاد خواهد شد؟
عدم اعتماد مردم و کاهش مشارکت عمومی
*مردمی بودن یکی از خصیصه‌های مهم هر نماینده باید باشد. یک نماینده چگونه می‌تواند این خصیصه را تحقق بخشد بدون آنکه در ورطه عوام‌زدگی و طرح شعارهای غیر واقع‌بینانه اسیر شود؟
دریافت حقوق و امکانات و مزایای نماینده در حد سایر مردم
* طبق قانون اساسی یک نماینده در قبال همه مردم ایران مسؤولیت دارد. برای تحقق این اصل مهم و جلوگیری از بخشی زدگی، باید چه مواردی مد نظر قرار گیرد؟
مطمئناً شخصی که به خدا و روز قیامت اعتقاد دارد خود را مدیون حتی یک نفر هم نمی‌نماید چه برسد به یک ملت.

سوالات استانی:

* فارس از جمله استان‌های دارای تنش آبی است. کمبود آب شرب در شیراز، خالی شدن روستاها به دلیل خشکسالی و… از جمله پیامدهای این تنش هستند. برای حل اینمعضل چه برنامه‌ای دارید؟
به دلیل حفاری‌های غیر مجاز و کاهش بارش باران در سال‌های اخیر به نظر بنده در حال حاضر بهترین راه برای جبران کمبود آب انتقال آب از خلیج فارس و شیرین کردن آب می‌باشد. باید از روستاییان حمایت بیشتری شود تا به دلیل کمبود امکانات به شهرها مهاجرت ننمایند.
* کوه خواری و جاده سازی در منابع طبیعی از جمله معضلات استان فارس است. کوه «سرک» در منطقه کازرون از جمله این کوه خواری‌ها و تغییر کاربری‌ها است ب رای حفظ منابع طبیعی استان فارس چه رویکرد و سیاستی را دنبال خواهید کرد؟
اصلاح قانون همان جریمه و مجازاتی که برای کوه خوار درنظر گرفته شده برای رئیس اداره منابع طبیعی همان شهر هم در نظر گرفته شود.
* فارس از جمله کانون‌های گردشگری ایران محسوب می‌شود. برای حفظ ابنیه تاریخی فارس و توسعه گردشگری در این استان چه برنامه‌ای دارید؟
اگر قسمتی از درآمد بازدید ابنیه تاریخی جهت مرمت آن محل درنظر گرفته شود نیاز به مصرف بودجه از بیت المال نیست. امیدوارم از خبر فاطمه قبادی جهرمی راضی بوده باشید.

فاطمه قبادی جهرمی  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۲-۲۷ ۰۲:۴۱:۴۲