فاجعه انسانی در جنین/ پناه گرفتن فلسطینی‌ها در
بیمارستان‌ها

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر فاجعه انسانی در جنین/ پناه گرفتن فلسطینی‌ها در
بیمارستان‌ها
به گزارش سوالات شرعی و احکام، کمتر از ۲۴ ساعت پس از حملات و بمباران هوایی اردوگاه جنین از سوی جنگنده‌های صهیونیستی، حملات و تجاوزات صهیونیست‌ها به اردوگاه جنین باردیگر از سر گرفته شد.
در همین ارتباط، مرکز اطلاع رسانی فلسطین شامگاه دوشنبه اعلام کرد که هواپیماهای صهیونیستی در چند نوبت اهدافی را در مرکز اردوگاه جنین مورد حمله قرار دادند. گفته شده که ارتش رژیم صهیونیستی تحت فشارهای شدید در حال وادار کردن فلسطینیان به ترک اردوگاه جنین است. منابع محلی نیز تاکید کردند که رژیم اشغالگر صهیونیستی درصدد تخلیه کامل اردوگاه جنین از فلسطینیان است تا گروه‌های مقاومت را در این اردوگاه به طور گسترده بمباران و نابود کند. اشغالگران صهیونیست به دنبال دست زدن به جنایتی بزرگ در جنین هستند.
همچنین گفته شده که ده‌ها خانواده فلسطینی در اردوگاه جنین از ترس ادامه حملات هوایی دشمن صهیونیستی، خانه‌های خود را ترک کرده و به بیمارستان‌ها پناه برده‌اند. شمار زیادی از فلسطینیان ساکن اردوگاه جنین در پی تهدیدات مکرر دشمن صهیونیستی به بمباران این اردوگاه، در حال ترک خانه‌های خود هستند.
از سوی دیگر، منابع محلی اعلام کردند که در درگیری فلسطینیان با اشغالگران صهیونیست در شهرک عزون در شرق قلقیلیه در حمایت از جنین، ۴ نفر زخمی شدند. شبکه عبری زبان کان هم اعلام کرد که بین مسئولان سیاسی و امنیتی صهیونیستی بر سر ادامه عملیات نظامی علیه جنین اتفاق نظر وجود دارد.
همزمان پایگاه خبری عبری زبان گلوبال اعلام کرد که ارتش رژیم صهیونیستی خود را برای بمباران گسترده خانه‌های فلسطینیان در اردوگاه جنین آماده می‌کند.
هلال احمر فلسطین هم اعلام کرد که تا این لحظه نزدیک به ۵۰۰ خانواده فلسطینی را از اردوگاه جنین خارج کرده است. این سازمان تاکید کرد که با توجه به حجم ویرانی‌ها در جنین با سختی زیادی برای خارج کردن فلسطینیان از این اردوگاه مواجه است.
منابع محلی اعلام کرده‌اند که ارتش رژیم صهیونیستی تجهیزات نظامی تازه‌ای را به سوی جنین گسیل نموده است. این در حالی است که بولدوزهای ارتش رژیم صهیونیستی همچنان در حال تخریب خیابان‌های مناطق الجبل و الجابریات در اردوگاه جنین هستند.
خبر دیگر آن‌که صدای چندین انفجار در جنین به گوش رسیده است و نظامیان صهیونیست ۴ جوان فلسطینی را در خودروی خود مورد تیراندازی قرار دادند.
از طرف دیگر، گزارش‌ها از شدت‌گرفتن درگیری‌ها در اطراف مسجد انصار حکایت دارد و روزنامه عبری زبان یدیعوت آحارونوت از درخواست ارتش رژیم صهیونیستی برای تسلیم‌شدن ۱۰ مبارز فلسطینی که در این مسجد پناه گرفته‌اند خبر داده است. همچنین منابع محلی اعلام کرده‌اند که رژیم صهیونیستی با محاصره این مسجد که در محله الدمج واقع در جنین قرار دارد تهدید کرده که این مکان مقدس را بمباران خواهد کرد.
گردان‌های قسام در کرانه باختری نیز در بیانیه‌ای اعلام کردند: مبارزان ما در جنین توانستند نظامیان صهیونیست را در نزدیکی مسجد انصار جنین در کمین خود گرفتار کنند و به رگبار گلوله ببندند.
خبر دیگر آن‌که ارتش رژیم صهیونیستی و شاباک در بیانیه‌ای ادعا کردند که یک کارگاه ساخت مواد منفجره، بمب و ادوات جنگی را در اردوگاه جنین یافته‌اند و تونل‌های مبارزان مقاومت در جنین را پیدا کرده‌اند. امیدوارم از خبر فاجعه انسانی در جنین/ پناه گرفتن فلسطینی‌ها در
بیمارستان‌ها
راضی بوده باشید.

فاجعه انسانی در جنین/ پناه گرفتن فلسطینی‌ها در
بیمارستان‌ها  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۷-۰۴ ۰۲:۴۰:۰۴