غزه بخش جدایی‌ناپذیرفلسطین است/طرح‌های اشغالگران غیرقابل
قبول است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر غزه بخش جدایی‌ناپذیرفلسطین است/طرح‌های اشغالگران غیرقابل
قبول است
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از آناتولی، رییس تشکیلات خودگردان روز چهارشنبه در تماس‌های جداگانه تلفنی با نخست‌وزیران کشورهای هلند و استرالیا بار دیگر با رد قاطع راه‌حل‌های موقت درباره نوار غزه، اعلام کرد که غزه بخش جدایی‌ناپذیری از کشور فلسطین است.
بر پایه این گزارش، «محمود عباس»، رییس تشکیلات امروز در گفت‌وگوهای تلفنی با «مارک روته» و «آنتونی آلبانیزی»، نخست وزیران هلند و استرالیا تاکید کرد که آنچه در نوار غزه روی می‌دهد، نسل کشی است و باید بی درنگ متوقف شود در حالی که جنایت‌های کشتار، تخریب بیمارستان‌ها و پناهگاه‌ها و گرسنگی دادن فلسطینیان ساکن این نوار نیز به دلیل محاصره آن توسط رژیم صهیونیستی، عدم ورود مواد پزشکی و غذایی و عدم تأمین آب، برق و سوخت می‌باشد.
رییس تشکیلات خودگردان فلسطین همچنین لزوم توقف فوری جنایت‌های نسل کشی و تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه، برقراری آتش بس، تسریع در ورود کمک‌های امدادی و بشردوستانه به این نوار، توقف حملات شهرک نشینان تروریست و نیروهای اشغالگر به شهروندان فلسطینی و آزادسازی کامل بودجه تشکیلات از سوی صهیونیست‌ها را مورد تاکید قرار داد.
عباس ضمن تاکید بر لزوم جلوگیری از کوچاندن اجباری شهروندان فلسطینی به خارج از نوار غزه یا کرانه باختری رود اردن از جمله بیت المقدس به عنوان یک اقدام غیر قابل قبول، نسبت به خطر حملات مداوم نیروهای رژیم صهیونیستی و شهرک نشینان تروریست آن علیه فلسطینیان و مقدسات اسلامی و مسیحی آنها هشدار داد.
رییس تشکیلات خودگردان فلسطین همچنین بر اهمیت به رسمیت شناختن این کشور و لزوم اجرای راه حل سیاسی مبتنی بر مشروعیت بین المللی در راستای دستیابی فلسطینیان به آزادی، استقلال و حاکمیت خود به عنوان تضمین کننده امنیت و ثبات برای همه در منطقه تاکید کرد.
عباس ضمن تاکید بر اینکه هیچ گونه راه حل امنیتی و نظامی برای نوار غزه وجود ندارد، خاطر نشان ساخت که این نوار بخش جدایی ناپذیری از کشور فلسطین می‌باشد و امکان ندارد طرح‌های مقامات رژیم اشغالگر صهیونیستی در این رابطه را پذیرفت یا با آن تعامل کرد.
رییس تشکیلات خودگردان با بیان اینکه بر اساس سیاست‌ها و تصمیم‌های سازمان آزادی‌بخش فلسطین (ساف) به عنوان تنها نماینده قانونی فلسطینیان اقدام می‌کنند، تاکید کرد که هر گونه راه حلی باید جامع و در چارچوب کشور مستقل فلسطین شامل کرانه باختری، بیت المقدس و نوار غزه باشد. امیدوارم از خبر غزه بخش جدایی‌ناپذیرفلسطین است/طرح‌های اشغالگران غیرقابل
قبول است
راضی بوده باشید.

غزه بخش جدایی‌ناپذیرفلسطین است/طرح‌های اشغالگران غیرقابل
قبول است  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۱-۰۹ ۰۲:۳۸:۱۷