غزه، فلوجه عراق نیست/ جهنم واقعی در انتظار لشکرکشی اسرائیل
است!

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر غزه، فلوجه عراق نیست/ جهنم واقعی در انتظار لشکرکشی اسرائیل
است!
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از المعلومه، «رابرت کاپلان» فعال برجسته رسانه‌ای و تحلیلگر مسایل بین‌المللی امروز شنبه در تحلیلی از آنچه که در انتظار ارتش اسرائیل در لشکرکشی به نوار غزه است، در روزنامه «بیزنس اینسایدر» نوشت: اسرائیل با ورود به خاک غزه، جهنم را به چشم خواهند دید.
تحلیلگر برجسته مسایل بین المللی در آمریکا پیش بینی کرد که حمله زمینی ارتش اسرائیل به غزه نه تنها دشوار خواهد بود، بلکه جهنمی واقعی و مهلک‌تر از آنچه ارتش آمریکا در جریان لشکرکشی به عراق و به ویژه در تصرف فلوجه (۲۰۰۴) را تجربه کردند را بایستی متحمل شود.
رابرت کاپلان در یادداشت خود در روزنامه بیزنس اینسایدر تاکید کرد: به باور من، در صورت حمله زمینی به خاک غزه، اسرائیلی‌ها جهنم را به چشم خود خواهند چشید و انتظار می‌رود که با ورود ارتش به خاک غزه شاهد تلفات سنگین در صفوف نظامیان اسرائیلی و غیر نظامیان در غزه باشیم.
تحلیلگر این گزارش می‌افزاید: طبق تجربه پیشین خود از لشکرکشی زمینی آمریکا به شهر فلوجه در جریان حمله به عراق، ارتش با رقبای ورزیده و کلاسیک در جنگ خیابانی مواجه خواهد شد که نه تنها آسان نخواهد بود، بلکه شاهد تزلزل و آشوب و اضطراب در صفوف ارتش اسرائیل خواهیم بود.
به اذعان این روزنامه نگار شهیر آمریکایی، این نکته بایستی فراموش نشود که در اثنا لشکرکشی به فلوجه، این شهر جمعیت بسیار کمتری در مقایسه با غزه داشت و مضافاً بر اینکه در این شهر، تونل‌های زیر زمینی و پیچیدگی‌های مشابه آن وجود نداشت، لذا در صورت ورود ارتش اسرائیل به غزه، جهنم واقعی با تراکم منازل آپارتمانی در انتظار نظامیان است و تصور چگونگی عملیاتی کردن این طرح از تصور من خارج است.
این گزارش می‌افزاید: «حمله زمینی به غزه علی رغم اینکه ارتش آمریکا در جریان لشکرکشی به فلوجه دارای ادوات پیشرفته نظامی بودند و با اینکه تل آویو در مقایسه با نیروی دریایی خود از برتری پوشش ناوگان هوایی خود در حمایت از نیروهای زمینی را دارا خواهد بود، بسیار پیچیده خواهد بود، زیرا نیروهای فلسطینی نیز با شبکه پیچیده تونل‌ها و انتقال سلاح در زیر زمین و شلیک از جبهه‌های مختلف و مهارت بالای خود در زیر زمین، پیش‌بینی سرنوشت لشکرکشی زمینی بسیار دشوار خواهد بود.» امیدوارم از خبر غزه، فلوجه عراق نیست/ جهنم واقعی در انتظار لشکرکشی اسرائیل
است!
راضی بوده باشید.

غزه، فلوجه عراق نیست/ جهنم واقعی در انتظار لشکرکشی اسرائیل
است!  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۰-۲۲ ۰۲:۳۹:۳۵