عمل به معروف و نهی از منکر باعث کاهش جرم در جامعه می
شود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر عمل به معروف و نهی از منکر باعث کاهش جرم در جامعه می
شود
به گزارش خبرنگار سایت احکام، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری پنج شنبه شب در نشست ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان بوشهر، اظهار داشت: اولین آمر به معروف و ناهی از منکر خود خداوند رحمان و رحیم است و بعد انبیا و صالحان هستند.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر مایه نجات و کمال انسان است، افزود: این فریضه الهی دارای مراتبی است و باید در نهایت سایت احکامبانی و رأفت انجام شود و در مرحله آخر که نیاز به برخورد باشد حوزه قضائی ورود می‌کند.
آیت الله صفایی بوشهری بیان داشت: امر به معروف و نهی از منکر نوعی پیشگیری و هدایت پیشران به کار خیر است که اگر دارای ساختار و سامانه قوی باشد، معروف‌ها انجام گرفته و منکرها رخ نمی‌دهد و پرونده‌های دادگستری‌ها و تخلفات و جرم‌ها کم می‌شود.
وی با تاکید بر اینکه باید روی طراحی پیشرانه امر به معروف و نهی از منکر کار جدی کنیم، ادامه داد: ما همیشه نهی از منکر می‌شویم اما متأسفانه کمتر به کار معروف دعوت شده‌ایم.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه اگر معروف زیاد شد، منکر خود به خود کم می‌شود، خاطرنشان کرد: یکی از کارهای مهم درباره مقوله امر به معروف و نهی از منکر، انجام عملیات جدی در تولید فرصت در جامعه برای فعل معروف است.
وی با تاکید بر اینکه ستاد امر به معروف و نهی از منکر کار خیر را تقدیر و ترویج و تبیین کند، گفت: استان بوشهر در زمینه پرداخت زکات و کمک خیرین به کمیته امداد در رتبه اول کشور قرار دارد که این خود یک معروف است.
آیت الله صفایی بوشهری عنوان کرد: برای ترویج و نهادینه شدن معروف در جامعه تلاش کنیم و از آن طرف نگذاریم منکری ایجاد شود که بعد بخواهیم آن را نهی کنیم.
وی تاکید کرد: بسیاری از دستگاه‌ها هنوز با وظایف خود در قبال امر به معرف و نهی از منکر آشنا نیستند که باید این قوانین به دستگاه‌ها ابلاغ و ستاد امر به معروف و نهی از منکر دستگاه‌ها تشکیل شود.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر یادآور شد: اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر در تمام ادارات باید از بین سالم‌ترین، خوشنام ترین، انقلابی‌ترین و مردم دارترین افراد انتخاب شوند.
وی با اشاره به برگزاری ۲ انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی در سال جاری تاکید کرد: همه به رعایت اخلاق انتخاباتی در جامعه کمک کنند.
آیت الله صفایی بوشهری افزود: جوانان و بچه‌های انقلابی مؤلفه قدرت نظام هستند و مسئولان تا جایی که می‌توانند از آنها حمایت کنند.
امام جمعه بوشهر گفت: اگر امر به معروف و نهی از منکر دارای ساختار و سامانه قوی باشد، معروف‌ها انجام گرفته و منکرها رخ نمی‌دهد و پرونده‌های دادگستری‌ها و تخلفات و جرم‌ها کم می‌شود. امیدوارم از خبر عمل به معروف و نهی از منکر باعث کاهش جرم در جامعه می
شود
راضی بوده باشید.

عمل به معروف و نهی از منکر باعث کاهش جرم در جامعه می
شود  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۲۲ ۰۲:۳۹:۲۹