عملیات لایروبی اسکله بندر تجاری خور سیف در ماهشهر آغاز
شد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر عملیات لایروبی اسکله بندر تجاری خور سیف در ماهشهر آغاز
شد
به گزارش خبرنگار سایت احکام، حبیب آقاجری شامگاه شنبه ضمن بازدید از اسکله بندر تجاری خور سیف در شهرستان ماهشهر در جمع خبرنگاران از آغاز عملیات لایروبی در آبراه بندر خور سیف خبر داد و بیان کرد: با احداث بندر تجاری در این منطقه شاهد ایجاد فرصت‌های پایدار شغلی و رونق تجاری – اقتصادی در منطقه خواهیم بود.
وی با اشاره به اینکه پیمانکار اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان نیز فرآیند لایروبی را با به‌کارگیری از امکانات و تجهیزات فنی لازم شروع کرده است، افزود: در این راستا عملیات لایروبی با بالغ بر ۶۰ هزار متر مکعب در اسکله بندر تجاری خور سیف انجام خواهد شد.
نماینده مردم ماهشهر در مجلس عنوان کرد: در صورت تکمیل عملیات لایروبی در مسیر تردد دریایی اسکله بندر خور سیف در هنگام مد پذیرای شناورهای سنتی با آبخور ۵ متر خواهد بود.
آقاجری با تأکید بر ضرورت اخذ مجوزهای لازم از مراجع ذیربط از جمله وزارت کشور بیان کرد: امید است با هم‌افزایی همه دستگاه‌های ذی‌مدخل از جمله گمرک مقدمات لازم برای آغاز فعالیت تجاری این بندر فراهم بشود.
وی با اشاره به تلاش‌های پیگیرانه برای تکمیل روند احداث بندر خور سیف گفت: این بندر تاکنون با ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی از روند پیشرفت مطلوبی در بخش‌های زیرساختی و روساختی برخوردار است.
نماینده مردم ماهشهر در مجلس تصریح کرد: با همکاری‌های بین بخشی صورت گرفته از سوی اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان، فرمانداری شهرستان ماهشهر و دیگر عوامل اجرایی شاهد بهره‌برداری از این بندر در پایان سال خواهیم بود.
به گزارش سایت احکام، بندر تجاری خور سیف در قسمت جنوبی بندر ماهشهر و انتهای خور ماهشهر واقع شده است و محدوده‌ی طرح احداث آن تا بندر صادراتی نفتی ماهشهر ۹ کیلومتر و تا بندر تجاری امام خمینی (ره) حدود ۲۲ کیلومتر فاصله دارد.
این بندر در صورت تکمیل و بهره‌برداری پذیرای شناورهای با ظرفیت ۵۰۰ تن امکان‌پذیر خواهد بود. امیدوارم از خبر عملیات لایروبی اسکله بندر تجاری خور سیف در ماهشهر آغاز
شد
راضی بوده باشید.

عملیات لایروبی اسکله بندر تجاری خور سیف در ماهشهر آغاز
شد  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۱۶ ۰۲:۴۷:۵۲