علی رغم کمک های چند میلیارد دلاری آمریکا، اوکراین پیروز نمی
شود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر علی رغم کمک های چند میلیارد دلاری آمریکا، اوکراین پیروز نمی
شود
به گزارش سوالات شرعی و احکام یک نشریه انگلیسی زبان در گزارشی درباره اوکراین نوشته است که علی رغم کمک‌های چند میلیارد دلاری آمریکا، کی یف قادر به پیروزی نخواهد بود.
نشریه بلیک سوئیس به نقل از برخی افسران اوکراینی در گزارشی نوشت، با وجود کمک‌های چند میلیارد دلاری ایالات متحده، بسیاری از فرماندهان اوکراینی دیگر به پیروزی کی یف باور ندارند.
از سوی دیگر روز گذشته «دنیز شمیهال» (Denis Shmygal) نخست وزیر اوکراین در سخنانی ادعا کرد که استرالیا در حال آماده سازی بسته کمکی ۱۰۰ میلیون دلاری برای اوکراین است.
بر اساس ادعای نخست وزیر اوکراین، قرار است این پول برای خرید محموله بزرگی از هواپیماهای بدون سرنشین مورد استفاده قرار گیرد.
به گزارش اسپوتنیک، استرالیا همچنین مهمات هوا به زمین را به اوکراین منتقل خواهد کرد.
این در حالیست که وی پیشتر نیز ادعا کرده بود که استرالیا پهپادهایی به ارزش ۳۲.۵ میلیون دلار و مجموعه بزرگی از سامانه‌های موشکی ضدهوایی را به کی یف ارائه خواهد کرد.
این در حالیست که استرالیا در خصوص اعای مطرح این مقام اوکراینی تا کنون بیانیه‌ای صادر نکرده است.
همچنین «والنتینا ماتوینکو» (Valentina Matviyenko) رئیس شورای فدراسیون روسیه روز یکشنبه اعلام کرد که آنچه غرب در خصوص نابودی روسیه در سر کی پروراند، تحقق پذیر نخواهد بود.
رئیس شورای فدراسیون روسیه در این خصوص ادامه داد: رویای غرب برای نابودی روسیه هرگز محقق نخواهد شد.
رئیس شورای فدراسیون روسیه در این خصوص اضافه کرد: غرب مدت‌ها است رویای نابودی روسیه را در سر دارد؛ اما این رویا هرگز محقق نخواهد شد. روسیه یک کشور مستقل قدرتمند است که سیاست خارجی باز و مستقل خود را دنبال می‌کند.
وی پیشتر در سخنانی گفته بود: شرکت کشورهای سراسر جهان در مجمع بین المللی اقتصادی سن پترزبورگ (SPIEF) تایید می‌کند که منزوی کردن روسیه غیرممکن است. علیرغم تلاش‌های غرب برای انزوای مسکو به ویژه پس از آغاز عملیات ویژه روسیه در اوکراین، اما آنها هرگز نمی‌توانند کشورما را شکست دهند.
روز گذشته نیز وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای در خصوص روند ادامه عملیات ویژه روسیه در اوکراین در ۲۴ ساعت گذشته اعلام کرد: نیروهای مسلح روسیه شهرک نووباخموتوکا در دونتسک را آزاد کردند.
وزارت دفاع روسیه در این خصوص می‌افزاید: واحدهای یگان غرب، مواضع سودمندتری را تحت کنترل گرفتند؛ ۳ ضد حمله نیروهای مسلح اوکراین دفع شد. دشمن ۲۷۰ نظامی از دست داد.
بیانیه مذکور در ادامه اضافه می‌کند: واحدهای یگان مرکز، تشکیلات نیروهای مسلح اوکراین را در دونتسک شکست دادند، ۱۰ ضد حمله دفع شد و کی یف ۳۸۰ نیروی نظامی از دست داد.
این بیانیه در ادامه می‌افزاید: تلفات دشمن در دونتسک بالغ بر ۳۶۰ نیروی نظامی بود. نیروهای مسلح روسیه آشیانه‌های پهپادهای تهاجمی اوکراین را در پایگاه هوایی کامنکا در منطقه دنپروپتروفسک منهدم کردند.
ضدحملات ارتش اوکراین که از پیش‌تر مقامات و رسانه‌های غربی و اوکراینی با آب‌وتاب فراوان وعده آن را داده بودند، سرانجام ۴ ژوئن (۱۴ خرداد سال ۱۴۰۲) بی‌سروصدا و بدون اعلام رسمی در محورهای مختلف آغاز شد و بنا بر گزارش‌ها، نیروهای اوکراینی نه تنها تاکنون موفق به شکست خطوط دفاعی ارتش روسیه و پیشروی چشمگیری نشدند، بلکه حجم زیادی از تجهیزات نظامی مدرن اهدایی غربی‌ها نیز در این ضدحملات نابود شده یا سالم به تصرف نیروهای ارتش روسیه درآمد. امیدوارم از خبر علی رغم کمک های چند میلیارد دلاری آمریکا، اوکراین پیروز نمی
شود
راضی بوده باشید.

علی رغم کمک های چند میلیارد دلاری آمریکا، اوکراین پیروز نمی
شود  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۴-۲۹ ۰۲:۳۸:۲۴