علائم و نشانه های سرطان لوزالمعده را بشناسید

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر علائم و نشانه های سرطان لوزالمعده را بشناسید به گزارش خبرنگار سایت احکام به نقل از هلث دی نیوز، در نظرسنجی اخیر، شبکه اقدام سرطان پانکراس آمریکا دریافت که بیشتر بزرگسالان از علائمی که می‌تواند به آنها کمک کند بیماری را زودتر تشخیص دهند، بی اطلاع هستند، بنابراین این سازمان راهنمایی برای کمک به افراد برای آگاهی بیشتر از علائم ارائه می‌دهد.
شایع‌ترین علائم سرطان پانکراس درد شکم یا کمر، کاهش وزن یا کاهش اشتها و مشکلات گوارشی است. سایر علائم رایج شامل زردی پوست و چشم که به نام یرقان شناخته می‌شود؛ مدفوع چرب یا آبکی؛ و دیابت تازه شروع شده است.
«جولی فلشمن»، رئیس و مدیر عامل این سازمان، گفت: «علائم سرطان لوزالمعده مبهم هستند و می‌توانند با بسیاری دیگر از مشکلات شکمی یا گوارشی اشتباه گرفته شوند. درک این علائم همراه با عوامل خطر خاص و سابقه خانوادگی می‌تواند احتمال ابتلاء به این سرطان را نشان دهد.»
به گفته این سازمان، سرطان پانکراس تنها ۱۱ درصد بقای پنج ساله دارد.
به گفته محققان، تشخیص زودهنگام می‌تواند گزینه‌های درمانی بیمار، از جمله جراحی را بهبود بخشد. امیدوارم از خبر علائم و نشانه های سرطان لوزالمعده را بشناسید راضی بوده باشید.

علائم و نشانه های سرطان لوزالمعده را بشناسید  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۱-۲۳ ۰۲:۳۷:۲۶