عضو سابق کنست: نتانیاهو مقصر اصلی است و باید استعفا
دهد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر عضو سابق کنست: نتانیاهو مقصر اصلی است و باید استعفا
دهد
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، روزنامه عبری زبان یدیعوت احرونوت به نقل از «شیلی یحیموویچ»، عضو سابق کنست رژیم صهیونیستی تاکید کرد که نتانیاهو مقصر اصلی است چرا که مسئول از دست رفتن بازدارندگی است.
یحیموویچ تصریح کرد که وقتی بارها به نتانیاهو هشدار داده شد که توان بازدارندگی اسرائیل از بین رفته و دشمنانمان به نقاط ضعف ما پی برده‌اند، او جسورتر شد و کاری برای بهبود این وضعیت نکرد پس او گناهکار و مقصر است.
او اظهار داشت که تا همین لحظه هم چیزی از توان بازدارندگی باقی نمانده و می‌بینیم که حماس مناطق جنوبی را به تصرف خود درآورده است. پس نتانیاهو باید کنار برود.
در همین حال استاد تاریخ دانشگاه عبری نیز در گفتگو با یدیعوت احرونوت خواستار استعفای فوری نتانیاهو شد. دکتر یوال نوح هراری تاکید کرد که نتانیاهو باید مسئولیت شکست فجیع خود را بپذیرد و عرصه را برای افرادی قدرتمندتر و خبره‌تر خالی کند.
هراری اظهار داشت که حتی حین جنگ هم تغییر رهبران و فرماندهان امری ضروری است، همانگونه که در انگلیس در سال ۱۹۴۰ در سخت‌ترین شرایط ممکن نویل چمبرلین کناره‌گیری کرد و عرصه را برای وینستون چرچیل خالی کرد.
براساس آخرین آمار، تعداد تلفات رژیم صهیونیستی در نبرد اخیر با نیروهای فلسطینی به ۱۴۰۰ نفر رسید.
براساس این گزارش، ۲۴۵ نفر از ۱۴۰۰ نفر تلفات رژیم صهیونیستی نیز شامل نیروی نظامی این رژیم هستند.
همچنین ارتش رژیم صهیونیستی به هلاکت یکی از نظامیان خود در مرز با لبنان بر اثر اصابت موشک هدایت‌شونده کورنت توسط حزب الله اذعان کرد.
ارتش اسرائیل گفته که یک نظامی دیگر در این حمله زخمی شده است.
هلیل روزین بیتون خبرنگار شبکه ۱۴ تلویزیون رژیم صهیونیستی تاکید کرد که ارتش تا این لحظه پاسخی قاطع به حادثه خطرناک در جنوب لبنان که به کشته شدن یک نظامی و زخمی شدن یک نظامی دیگر منجر شد، نداده است.
از سوی دیگر رسانه‌های رژیم صهیونیستی از زخمی شدن دو نظامی این رژیم در تیراندازی به یک مرکز پلیس در قدس اشغالی خبر دادند.
بر اساس گزارش این رسانه‌ها، این عملیات نزدیک منطقه «باب الساهره» در قدس اشغالی انجام شد و حال یکی از زخمی‌ها وخیم است.
پس از این عملیات، نظامیان رژیم صهیونیستی در محل حاضر شدند و تدابیر نظامی و امنیتی را تشدید و همه راه‌های منتهی به محل عملیات را مسدود کردند.
روزنامه عبری معاریو هم مدعی شد که مجری عملیات تیراندازی به مرکز پلیس در منطقه باب الساهره قدس اشغالی که یک جوان فلسطینی بوده، به ضرب گلوله نظامیان رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده و به مکان نامعلومی منتقل شده است.
همچنین رئیس ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی به شکست در برابر مقاومت فلسطین در نبرد طوفان الاقصی اذعان کرد.
«هرتزی هالیوی» ضمن سخنانی در این خصوص گفت: نتوانستیم در چالش حمایت از اسرائیل موفق عمل کنیم. ما درس خواهیم گرفت و درباره آنچه اتفاق افتاده است تحقیق خواهیم کرد، اما اکنون زمان جنگ است.
وی ادامه داد: یحیی السنوار، رئیس جنبش حماس در غزه، کسی است که تصمیم به این حمله گرفت و بنابراین ما به نهادی که او اداره می‌کند، حمله کرده و آن را متلاشی خواهیم کرد.
این مقام ارشد صهیونیست مدعی شد: اکنون زمان جنگ است و غزه دیگر شبیه به دوران قبل از حمله حماس به اسرائیل نخواهد بود و ما هر کاری که بتوانیم برای بازگرداندن افراد ربوده شده انجام خواهیم داد. امیدوارم از خبر عضو سابق کنست: نتانیاهو مقصر اصلی است و باید استعفا
دهد
راضی بوده باشید.

عضو سابق کنست: نتانیاهو مقصر اصلی است و باید استعفا
دهد  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۰-۱۳ ۰۲:۳۹:۱۱