«عرین الاسود» و تاکتیک راهبردی/ غافلگیری های زیادی در راه
است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر «عرین الاسود» و تاکتیک راهبردی/ غافلگیری های زیادی در راه
است
سوالات شرعی و احکام-گروه بین الملل: گروه مقاومتی عرین الاسود (بیشه شیرها) طی هفته‌های گذشته به عملیات‌های بی‌شماری دست زده و ضربات سختی به صهیونیست‌ها وارد کرده و اکنون به کابوسی حقیقی برای اشغالگران صهیونیست تبدیل شده است.
خطر بزرگی که موجودیت رژیم صهیونیستی را نشانه رفته و فروپاشی آنرا تسریع می‌کند، فقط موشک‌ها و پهپادهای انتحاری نیست بلکه هسته‌های مقاومت جوان و فعال در کرانه باختری و سه شهر اصلی آن نابلس و جنین و القدس است. طی روزهای گذشته ضربات مهلکی به رژیم صهیونیستی از سوی مبارزان فلسطین وارد شده است.
با وجود همسویی سرویس‌های امنیتی تشکیلات خودگردان با تل آویو اما کرانه باختری همانند آتشفشانی است که لحظه‌ای آرام نمی‌گیرد و برای اولین بار از ۲۲ سال قبل کابوسی برای صهیونیست‌ها شده است.
ارتش رژیم صهیونیستی برای یافتن عدی التمیمی جوان ۲۲ ساله که عملیات ضد صهیونیستی علیه ارتش اشغالگر انجام داد و یک نظامی را به هلاکت رساند و سه نظامی دیگر را به شدت زخمی کرد، جستجوی گسترده انجام دادند.
آنچه مایه رعب و وحشت ژنرال‌های اسرائیلی و در رأس آنها بنی گانتز وزیر جنگ این رژیم را وحشت زده کرده است، شجاعت مثال زدنی عدی التمیمی است که با خونسردی تمام از خودرو خود پیاده شد و هشت گلوله به سمت صهیونیست‌ها شلیک کرد و سپس سوار ماشین خود شد و محل را ترک کرد. این جوان فلسطینی که در اردوگاه شعفاط پرورش یافته است از پشتیبانی مردمی قوی برخوردار است.
گانتز اذعان کرده است که شهرهای نابلس و جنین چالشی بسیار خطرناک برای رژیم صهیونیستی هستند زیرا حمایت مردمی قوی از مبارزان فلسطینی در آنها به عمل می‌آید و در این میان عرین الاسود لرزه بر اندام وزیر جنگ و دیگر ژنرال‌های صهیونیست انداخته است.
عرین الاسود در شهر نابلس تشکیل شده است. آنچه این گروه را از همتایان قبلی و جدید آن متمایز می‌کند این است که بیشتر آنها ۱۸ تا ۲۴ ساله هستند و در بیانیه خود اعلام کرده اند که تابع هیچ گروهی نیستند آنها نه تابع حزب و جناحی هستند و نه اختلافی با هیچ گروهی دارند. شعار آنها مبارزه تا شهادت است عرین الاسود در شهر نابلس تشکیل شده است. آنچه این گروه را از همتایان قبلی و جدید آن متمایز می‌کند این است که بیشتر آنها ۱۸ تا ۲۴ ساله هستند و در بیانیه خود اعلام کرده اند که تابع هیچ گروهی نیستند آنها نه تابع حزب و جناحی هستند و نه اختلافی با هیچ گروهی دارند. شعار آنها مبارزه تا شهادت است.
گویی هماهنگی‌های امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطین و رژیم صهیونیستی و ترورها و بازداشت‌های مستمر رهبران مقاومت در کرانه باختری نمی‌تواند، امنیت صهیونیست‌ها را تضمین کند و هر روز با وجود شهید شدن یکی از رهبران مقاومت و دستگیری شماری از آن‌ها، از هر وجب خاک کرانه باختری، رهبر و فرمانده جدیدی سر بیرون می‌آورد.
مردم شهر نابلس و سایر شهرهای کرانه باختری، این روزها با رویدادهای جدیدی از خواب بر می‌خیزند و یک گروه فلسطینی جدید موسوم به «عرین الاسود» (بیشه شیرها) با عملیات‌های مسلحانه و تیراندازی به سوی نظامیان صهیونیست، همه را غافلگیر می‌کنند و با صدور بیانیه‌هایی مسئولیت این عملیات‌های مسلحانه علیه ارتش اشغالگر و شهرک‌نشینان صهیونیست را برعهده می‌گیرند.

گروه عرین الاسود، با انجام چنین عملیات‌های مسلحانه‌ای خود را به همه معرفی کرد. گروهی مسلح که ده‌ها نیروی مقاومت در آن فعالیت دارند و شهرک قدیمی نابلس را به عنوان مقر خود انتخاب کرده‌اند و نظامیان و شهرک‌نشینان صهیونیست را در هر مکان و وضعیتی هدف قرار می‌دهد.
هسته‌های مقاومت در نابلس از اوایل سال جاری میلادی بیشتر خود را نشان دادند پس از آن‌که شماری از نیروهای مقاومت ناگزیر شدند شهر جنین و اردوگاه آنکه اشغالگران از آن عنوان «لانه زنبورها» یاد می‌کند، خارج شوند و به شهرهای دیگر در کرانه باختری بروند و در این میان بیشتر این نیروها به سوی شهر نابلس رفتند و شدت عملیات‌های مقاومت از شهر نابلس با شهادت سه نیروی مقاومت (محمد الدخیل، أشرف مبسلط وأدهم مبروکة) فی هشتم فوریه گذشته، افزایش یافت. این گروه مقاومتی، در آن زمان به «کتیبه نابلس» معروف بود و نام آن، برگرفته از «کتیبه جنین» بود.
نحوه اعلام موجودیت عرین الاسود
در ماه سپتامبر ۲۰۲۲، پس از گذشت چهل روز از شهادت «محمد العزیری» (ابوصالح) و «عبدالرحمن صبح» مراسم بزرگداشتی برای این شهدا برگزار شد و طی آن عرین الاسود به عنوان یک پدیده مقاومتی مستمر، مبارزه خود علیه اشغالگران را علنی و اعلام کرد که به دنبال، ادامه مبارزه و حفظ بیرق مقاومت مقابل اشغالگر است و اجازه نمی‌دهد که این بیرق بر زمین بیفتد.
بنا بر این گزارش، در آن تاریخ و در خیابان «حطین» در مرکز نابلس، رزمندگان این گروه مقاومتی، با تمام تجهیزات خود و در قالب سازمانی ظاهر شدند که برای همه فلسطینی‌های شرکت‌کننده در این مراسم و رسانه‌ها خیره‌کننده بود و از سوی دیگر، خشم اشغالگران را برانگیخت و اقدام علیه آن را آغاز کرد.
در این برنامه، منشور عرین الاسود و برنامه مقاومتی آن از سوی یکی از نیروهای مقاومت که چهره خود را پوشانده بود، قرائت شد و طی آن تاکید شد که خون شهید «محمد العزیزی» ۲۳ ساله بنیانگذار این گروه و همرزمش «عبدالرحمن صبح» پایمال نخواهد شد و بیرق مقاومت بر زمین نخواهد ماند و این گروه به راه خود ادامه خواهد داد.
در بیانیه این گروه مقاومت به اشغالگران هشدار داده شد که به زودی «نبردهای تازه‌ای» بر آنها تحمیل خواهد شد که احتمالاً نتوانند شکل و ماهیت آن را از قبل پیش‌بینی کنند. به‌ویژه که عرین الاسود یک گروه سازماندهی شده با رهبری در هم تنیده است به صورت خودگردان می‌تواند هر روز به شکل‌های مختلف، خون در رگهای خود را احیا کند.
نبرد متحد زیر پرچم «لا اله الا الله و محمد رسول الله» شعار این گروه مقاومتی است و به همه گروه‌های مقاومتی و رهبران آن مانند شهید یاسر عرفات، «بنیانگذار هسته‌های مقاومت» در محله یاسمینه در شهرک قدیمی و شهیدان احمد یاسین، ابوعلی مصطفی و فتحی الشقاقی و دیگر رهبران مقاومت فلسطینی احترام می‌گذارد.

این گروه اعلام کرده که مسیر مقاومت را ادامه خواهد داد و تفنگش را که تنها به سمت اشغالگران و شهرک‌نشینان و مزدورانی که به آن‌ها کمک می‌کنند، نشانه می‌گیرد، بر زمین نخواهد گذاشت. این تفنگ تیر بی‌هدف شلیک نمی‌کند که اگر کسی این کار را کند، دیگر از گروه عرین الاسود نیست. همچنین نیروهای عضو این گروه هرگز از سلاح خود برای دریافت پول از تجار به بهانه حمایت از مقاومت استفاده نخواهند کرد.
سازوکار عملیاتی عرین الاسود
وحدت شکلی و هماهنگی کامل در ظاهر مکمل وحدت سازماندهی داخلی آن است. نیروهای عرین الاسود که در عنفوان جوانی با لباس متحد الشکل و سیاه پوش در حالی که تنها به مقاومت می‌اندیشند و لوله تفنگ‌هایشان را با تکه‌های از یک پارچه قرمز پوشانده‌اند به این معنا که نشان دهند، هیچ تیری را بیهوده شلیک نخواهند کرد، همه چشمها را خیره می‌کند.
از نظر نظامی نیز عملیات عرین الاسود منعکس کننده این رویکرد واحد است و ابتکار عمل و غافلگیری اشغالگران در مقرهای نظامی و ایست‌های بازرسی در نقاط تماس شهر نابلس را نشان می‌دهد. این نیروها منتظر حمله اشغالگران به شهر و درگیری با آن‌ها نمی‌شوند بلکه به محل‌های استقرار آن‌ها حمله می‌کنند.
نیروهای عرین الاسود، شبانه عملیات‌های خود را انجام می‌دهند تا با استفاده از پوشش شب، محرمانه ماندن کامل عملیات‌های خود استفاده می‌کنند و خود را به صورت مستمر در معرض دید قرار نمی‌دهند. این شیوه موجب محبوبیت بالای عرین الاسود در میان مردم فلسطین شده به طوری که در روز اعلام موجودیت رسمی در اوایل ماه جاری، نزدیک به پنج هزار نفر در مراسم مذکور حضور یافتند.

در کنار آن تاکتیک نظامی قوی برخوردار است و ابتکار و غافلگیری اشغالگران در مواضع نظامی در ایست‌های بازرسی و خطوط تماس در اطراف شهر نابلس را دارند. آنها منتظر اشغالگران در شهر نمی‌مانند تا با آنها درگیر شوند بلکه به آنها حمله می‌کنند.آنها از شب به عنوان پوششی برای عملیات مقاومتی خود استفاده می‌کنند و در کمال خفا عمل می‌کنند در عین حال از جایگاه ویژه در میان مردم فلسطین برخوردارند.
وحشت صهیونیست‌ها
الون بن دیوید خبرنگار معاریو در گزارشی نوشت: گروه عرین الاسود (بیشه شیرها) در نابلس طی روزهای اخیر نه تنها توانسته حملات و عملیات‌هایی سخت را علیه اسرائیلی‌ها (صهیوینست‌ها) انجام دهد، بلکه در حال تشویق دیگر فلسطینیان در کرانه باختری و حتی قدس به انجام عملیات علیه صهیونیست‌ها است.
بن دیوید اشاره کرد که این گروه در کمتر از یک سال به یک گروه با سابقه مقاومت تبدیل شده، تا جایی که عملیات‌های آن بیشتر از دیگر گروه‌های معروف مقاومت اثرگذار بوده و اکنون این گروه تهدیدی هم برای رژیم صهیونیستی و هم برای آینده تشکیلات خودگردان محسوب می‌شود.
این گروه با سرعت غیرقابل توصیف گسترش می‌یابد و با توجه به اینکه بیشتر اعضای آنرا جوانان تشکیل می‌دهند و در شبکه‌های اجتماعی فعال هستند، کمر صهیونیست‌ها را شکسته اند.
عرین الاسود برای اسرائیلی‌ها به ویژه نخست وزیر آنها یائیر لاپید خط و نشان می‌کنند که اگر تعدی به مقبره یوسف نبی در شرق نابلس انجام دهند، منتظر تبعات سخت باشند. آنها به صهیونیست‌ها وعده نبرد بزرگ را می‌دهند
بدون شک مقاومتی که در اراضی اشغالی شکل گرفته است متکی به خودشان است و منتظر کمک کشور عربی سازشکار یا غیرسازشکار نیست و از این رو همه معادلات را به هم ریخته است و این فقط به اراضی فلسطین اشغالی محدود نخواهد شد و خبرهای بزرگ در راه است.
از نگاه تحلیلگران و ناظران امور عرین الاسود رویکردی مقاومتی دارند و سلاح خود را به سوی اشغالگران گرفته اند و تشویق مردمی را برای ادامه کار خود دارند. آنها خود را به خطر می‌اندازند و فدا می‌کنند تا گزندی به مردم و خساراتی به اموال مردم وارد نشود.جنین و نابلس به دژ مقاومت تبدیل شده است. امیدوارم از خبر «عرین الاسود» و تاکتیک راهبردی/ غافلگیری های زیادی در راه
است
راضی بوده باشید.

«عرین الاسود» و تاکتیک راهبردی/ غافلگیری های زیادی در راه
است  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۱۶ ۰۲:۴۸:۱۷