عربستان هیئت سیاسی به کرانه باختری اعزام می‌کند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر عربستان هیئت سیاسی به کرانه باختری اعزام می‌کند به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از رویترز، هیأتی بلندپایه از عربستان سعودی قرار است در هفته جاری به فلسطین سفر کند و با «محمود عباس»، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در رام الله دیدار نماید.
یک مقام فلسطینی با تائید سفر هیئت اعزامی از ریاض گفته است که «نایف السدیری»، سفیر غیرمقیم سعودی در فلسطین ریاست این هیئت در دیدار با محمودعباس را برعهده خواهد داشت. السدیری هفته گذشته به عنوان سفیر غیرمقیم سعودی منصوب شده بود.
بازدید هیئت اعزامی عربستان از کرانه باختری همزمان با انتشار برخی خبرها پیرامون مذاکرات آمریکا با عربستان جهت عادی سازی روابط با تل آویو صورت می‌گیرد. روز گذشته نیز بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اذعان کرد که فرصت‌های دستیابی به توافق عادی‌سازی روابط میان رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی تاکنون بسیار اندک بوده است.
نتانیاهو ادامه داد: اگر در چند ماه آینده به توافق عادی‌سازی روابط با عربستان دست پیدا نکنیم، امضای این توافق چندین سال به تأخیر خواهد افتاد.
وی در ادامه با اشاره به محتوای توافق احتمالی عادی‌سازی روابط میان رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی گفت: فلسطینی‌ها باید بخشی از توافق عادی‌سازی روابط با عربستان باشند، اما نباید حق متوقف‌کردن روند عادی‌سازی روابط را داشته باشند.
بنیامین نتانیاهو در ادامه سخنان خود اعلام کرد که از نظر وی نباید بر اثر توافق عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی و حضور فلسطینی‌ها در این توافق، ملاحظات امنیتی رژیم صهیونیستی در معرض خطر قرار بگیرد.
نتانیاهو با اذعان به موانع موجود در مسیر عادی‌سازی روابط میان رژیم صهیونیستی و عربستان ادامه داد: بدون اینکه بخواهم موانع موجود در مسیر توافق عادی‌سازی روابط با عربستان را کوچک جلوه بدهم باید بگویم که زمانی که من، بایدن و بن سلمان بخواهیم نتیجه‌ای را محقق کنیم، احتمال حاصل‌شدن این نتیجه افزایش می‌یابد.
از سوی دیگر، هم‌پیمانان تندرو بنیامین نتانیاهو در کابینه ائتلافی رژیم صهیونیستی تاکید کرده‌اند که هرگز از واگذاری امتیاز به فلسطینیان در قالب توافق احتمالی عادی‌سازی روابط میان این رژیم و عربستان سعودی حمایت نخواهند کرد.
روزنامه عبری زبان «تایمز آف اسرائیل» گزارش داد که ایتمار بن گویر، وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی و رئیس حزب راستگرای افراطی «عظمت یهودی» اعلام کرده که در صورت واگذاری امتیاز به فلسطینیان، وی و حزب متبوعش از کابینه ائتلافی رژیم صهیونیستی خارج خواهند شد.
بن گویر تصریح کرد: اگر امتیازی به فلسطینیان واگذار شود دیگر نه تنها ما، بلکه حزب صهیونیسم دینی نیز از کابینه خارج خواهد شد.
بن گویر تاکید کرد که نتانیاهو فقط همراه با بنی گانتز، رئیس حزب «وحدت داخلی» که با او مخالف است، می‌تواند چنین توافقی را به امضا برساند. این در حالی است که گانتز ائتلاف با نتانیاهو جهت تضمین اجرای توافق عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را بعید دانسته است.
بتسئیل اسموتریچ، وزیر دارایی رژیم صهیونیستی و رئیس حزب «صهیونیسم دینی» نیز اگرچه از عادی‌سازی روابط با عربستان حمایت کرده، اما گفته است که از واگذاری امتیاز به فلسطینیان حمایت نمی‌کند.
در صورتی که احزاب «عظمت یهودی» و «صهیونیسم دینی» که ۱۴ کرسی کنست را در اختیار دارند از ائتلاف با نتانیاهو خارج شوند، ائتلاف وی اکثریت کنست را از دست خواهد داد و کابینه وی منحل خواهد شد.
این درحالی است که وزارت خارجه رژیم صهیونیستی امروز در پیامی، نود و سومین سالروز استقلال عربستان سعودی را به این کشور تبریک گفت و در این پیام خواستار همکاری و حسن هم‌جواری با ریاض شد. امیدوارم از خبر عربستان هیئت سیاسی به کرانه باختری اعزام می‌کند راضی بوده باشید.

عربستان هیئت سیاسی به کرانه باختری اعزام می‌کند  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۹-۲۵ ۰۲:۳۹:۲۸