عراق گروهی دیگر از داعشی‌ها را تحویل گرفت

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر عراق گروهی دیگر از داعشی‌ها را تحویل گرفت به گزارش سوالات شرعی و احکام، مقامات امنیتی عراق اعلام کردند که ۵۰ تروریست عضو سازمان «داعش» که در زندان‌های تحت اداره شبه نظامیان کرد (قسد) در شمال شرق سوریه زندانی بودند به عراق بازگردانده شده و تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.
خبرگزاری اسپوتنیک شامگاه یکشنبه به نقل از منابع آگاه محلی در استان حس که سوریه گزارش داد که نیروهای شبه نظامی کرد مورد حمایت واشنگتن طی ساعات گذشته ۵۰ تروریست زندانی از اتباع عراقی عضو سازمان داعش را به مقامات امنیتی عراق تحویل داده است.
منابع محلی در استان کردنشین حس که واقع در شمال شرق سوریه گزارش دادند: در جریان این استرداد، ۱۷۰ تن از اعضای خانواده‌های این تروریست‌ها که در اردوگاه «الهول» تحت نظارت مزدوران آمریکا قرار دارند، به مقامات امنیتی عراق تحویل داده شدند.
پیش از این نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد درباره وضعیت اردوگاه الهول در این کشور هشدار داد و گفت که کودکان در این اردوگاه با خطر شستشوی مغزی و تزریق تفکر تکفیری روبرو هستند.
اردوگاه الهول در ۴۵ کیلومتری شرق شهر الحسکه در شمال سوریه قرار دارد و زیر نظر گروه مسلح موسوم به «نیروهای سوریه دموکراتیک» (قسد) اداره می‌شود. این گروه از حمایت آشکار آمریکا برخوردار است. در این اردوگاه بسیاری از عناصر داعش و خانواده‌های آنها در کنار غیرنظامیان آواره زندگی می‌کنند.
براساس گزارش سازمان ملل متحد، حدود ۵۶ هزار نفر در اردوگاه الهول به سر می‌برند، اردوگاهی که از آن به «بمب ساعتی» در شمال شرق سوریه و در ۱۰ کیلومتری مرز عراق یاد می‌شود.
پیشتر گزارش‌هایی منتشر شده بودند که نشان می‌داد ارتش آمریکا شماری از تروریست‌های داعش را از این اردوگاه از قسد تحویل گرفته و به پایگاه نظامی خود در منطقه التنف سوریه برده و در حال آموزش و تجهیز آنها برای انجام اقدامات تروریستی است.
بارها نمایندگان پارلمان عراق تاکید کرده‌اند که آمریکا برای حفظ اردوگاه الهول سوریه که بزرگترین تهدید برای اوضاع امنیتی عراق به حساب می‌آید، اعمال فشار می‌کند. امیدوارم از خبر عراق گروهی دیگر از داعشی‌ها را تحویل گرفت راضی بوده باشید.

عراق گروهی دیگر از داعشی‌ها را تحویل گرفت  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۰۵ ۰۲:۳۸:۱۸