عدم بهبودی کامل علائم ۵۰ درصد مبتلایان کووید بعد از گذشت ماه
ها

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر عدم بهبودی کامل علائم ۵۰ درصد مبتلایان کووید بعد از گذشت ماه
ها
به گزارش خبرنگار سایت احکام به نقل از هلث دی نیوز، در حالی که اکثر افراد پس از ابتلاء به کووید ۱۹ به سرعت و به طور کامل بهبود می‌یابند، اما برخی از افراد به طیف گسترده‌ای از مشکلات طولانی مدت مبتلا می‌شوند.
«جیل پل»، نویسنده این مطالعه از دانشگاه گلاسکو اسکاتلند، گفت: «درک علائم طولانی مدت کووید برای اطلاع رسانی حمایت از سلامت و مراقبت اجتماعی ضروری است.»
این مطالعه در ماه می ۲۰۲۱ برای درک تأثیر بلندمدت عفونت کووید ۱۹ با مقایسه آن با سلامت و آرامش روانی افرادی که آلوده نشده بودند، انجام شد.
دقیقاً علائمی که افراد مبتلا به کووید طولانی تجربه می‌کردند متفاوت بود، اما این وضعیت بر تمام جنبه‌های زندگی روزمره تأثیر داشت و کیفیت کلی زندگی افراد را کاهش داد. شایع‌ترین علائم گزارش شده تنگی نفس، درد قفسه سینه، تپش قلب و مه مغزی بود.
افرادی که در بیمارستان بستری شده بودند، مانند افراد مسن، زنان، افراد از جوامع محروم و افرادی که از قبل مشکلات سلامت جسمی یا روانی داشتند، به احتمال زیاد مبتلا به کووید طولانی مدت بودند.
برای مطالعه این موضوع، محققان بیش از ۳۳۰۰۰ مورد تأیید شده کووید ۱۹ را تجزیه و تحلیل کردند و آنها را با تقریباً ۶۳۰۰۰ نفر از جمعیت عمومی که هرگز مبتلا نشده بودند، مقایسه کردند. هر دو گروه در ۶، ۱۲ و ۱۸ ماه بعد از طریق پرسشنامه پیگیری شدند. حدود ۱۳ درصد از افراد شرکت کننده در این مطالعه بهبودی را در طول زمان گزارش کردند، اما ۱۱ درصد برخی از علائم را گزارش کردند.
محققان خاطرنشان کردند، افرادی که عفونت‌های بدون علامت داشتند و کسانی که قبل از عفونت واکسینه شده بودند، به طور کامل یا تا حدی در برابر علائم طولانی مدت کووید محافظت شدند. امیدوارم از خبر عدم بهبودی کامل علائم ۵۰ درصد مبتلایان کووید بعد از گذشت ماه
ها
راضی بوده باشید.

عدم بهبودی کامل علائم ۵۰ درصد مبتلایان کووید بعد از گذشت ماه
ها  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۱۵ ۰۲:۴۶:۵۸