عامل مشکلات امروز کشور فاصله گرفتن از فرهنگ دوران دفاع مقدس
است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر عامل مشکلات امروز کشور فاصله گرفتن از فرهنگ دوران دفاع مقدس
است
به گزارش خبرنگار سایت احکام، محمدباقر قالیباف شامگاه پنجشنبه در یادواره سرداران شهید شهرستان‌های لامرد و سایت احکام اظهار داشت: خداوند را شاکرم که در آغاز ماه ربیع الاول بعد از دو ماه عزاداری در ماه محرم و صفر و در هفته دفاع مقدس که یادآور فرهنگ جهاد و شهادت و سربلندی و افتخار ملت عزیز ایران است در جمع گرم و صمیمی مردم شهرستان‌های لامرد و سایت احکام باشم.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و امام راحل گفت: امام بزرگمردی بود که جز برای خدا کلامی نگفت و جز در راه خدا گامی برنداشت و با عمل و اخلاص خود در این مقطع زمان باعث تشدید حیات مجدد اسلام و عزت امت اسلامی در زمانی که دین به عنوان افیون جامعه معرفی می‌شد دین و معنویت را به میدان آورد.

وی ادامه داد: اگر در این ایام می‌خواهیم به عظمت انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس پی ببریم باید نگاهی به آنچه در آن دوران چه گذشت، داشته باشیم.

او گفت: هیچ اتفاق و پدیده نظامی اقتصادی، سیاسی در دنیا اتفاق نمی‌افتاد مگر اینکه یکی از این دو قدرت غرب و شرق پشت سرهم قرار می‌گرفتند و در پنج قاره این کره خاکی ظلم این دو ابرقدرت بر همه جوامع بشری حاکم بود که در چنین شرایطی انقلاب اسلامی به رهبری امام متولد شد.

رئیس قوه مقننه اظهار داشت: انقلاب اسلامی یک جنگ و دشمنی به تمام معنای دو ابرقدرت در مقابل انقلاب بود اما جوانان ما در مقابل آن ایستادند.

وی گفت: در دوران دفاع مقدس از غرب و اروپا مورد حمله قرار می‌گرفتیم و با هواپیماهای فرانسوی و موشک‌های هوا به دریا در زدن نفتکش‌های ما و فلج کردن اقتصاد ما در زمان جنگ تا هواپیماها و تجهیزات زمینی و دریایی و هوایی که شوروی آن زمان حمایت می‌کرد مورد هجمه قرار می‌گرفتیم.

او گفت: از نیروی انسانی تا پول و ثروت توسط کشورهای منطقه و خارج از منطقه به دست رژیم بعثی عراق می‌رسید و همه شرق و غرب دست به دست هم دادند و در مقابل بیداری یک ملت ایستادند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دفاع مقدس از این لحاظ ارزشمند است که با اندیشه‌های نابی که برخواسته از مکتب اهل بیت و منطبق بر سنت‌های الهی بود مردم با تکیه بر ایمان، ایثار و با تکیه بر هویت اسلامی و انقلابی خود از وطن و آرمان‌ها و ارزش‌ها دفاع کردند.

وی افزود: حضور مردم در دفاع مقدس یک حرکت عظیم فرهنگی و تولید یک فرهنگ به نام فرهنگ بسیج که برخواسته از فرهنگ عاشورا بود شکل دادند و این عظمت دفاع مقدس است.

وی تصریح کرد: جمع شدن ما در کنار هم به دلیل این است که بگویم راه نجات بشریت و اسلام و مسلمین و پیوند امام و امت ریشه در دفاع مقدس که برخواسته از فرهنگ عاشورا و جهاد و شهادت و مبتنی بر سنت‌های الهی و تکیه بر مردم است، دارد.

او اذعان کرد: حضور مردم و جوانان شهرستان‌های لامرد و سایت احکام در دوران دفاع مقدس نمادی از عظمت انقلاب اسلامی است که با وجود مشکلات اقتصادی این چنین به میدان جنگ رفتند.

وی ادامه داد: پیشرفت منطقه لامرد و سایت احکام به برکت انقلاب اسلامی است و همان اولویتی که امام فرمودند کسانی پای این انقلاب تا آخر ایستاده باشند که طعم فقر را چشیده باشند و این انقلاب تا زمانی پابرجاست که سیاست‌ها و تصمیمات و اولویت‌ها با محرومین و مستضعفین که صاحبان اصلی این انقلابند، باشد.

رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان تاکید کرد: ویژگی‌های دوران دفاع مقدس مدیریت و نحوه حکمرانی، الگوی مدیریت جهادی و… است که همه اینها را در دوران دفاع مقدس یاد گرفته‌ایم.

وی گفت: مهم‌ترین ویژگی دوران دفاع مقدس بی بدیل بودن منطق فرهنگ دفاع مقدس است و مشکلاتی را در اداره کشور می بی نم که همه باید تلاش کنند تا این مشکلات رفع شود.

او گفت: آمریکای ظالم و رژیم صهیونیستی کودک کش تاب دیدن انقلاب اسلامی را ندارند و هر روز علیه نظام توطئه می‌کنند.

قالیباف با اشاره به اینکه بعضی‌ها می‌گویند این فرهنگ باعث بروز مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم شده است تاکید کرد: مشکلات ما در فضای اجتماعی و اقتصادی از زمانی آغاز شد که از فرهنگ دفاع مقدس فاصله گرفتیم و دشمن به دنبال این است که باورها و ارزش‌های انقلاب که مانع حرکت آنهاست را از بین ببرد.

وی ادامه داد: ما در مسائل اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی نیز چالش‌ها و مشکلاتی داریم که قابل قبول نیست و باید خدمت رسانی و تلاشمان را برای حل مشکل مردم انجام دهیم.

قالیباف تصریح کرد: اگر به مبانی دوران دفاع مقدس توجه می‌کردیم به مراتب شرایط امروز ما بهتر بود.

رئیس خاطرنشان کرد: فرهنگ جهاد و شهادت انقلاب اسلامی را تنومند کرد و در این بخش ایران اسلامی در بعد امکانات دفاعی جزو ١٠ کشور اول دنیا هستیم و با همین نگاه می‌توانستیم در حوزه اقتصاد و فرهنگ نیز حرکت کنیم.

قالیباف گفت: با فرهنگ جهاد و شهادت گره گشایی در کارها انجام می‌شود و تکیه بر سنت‌های الهی و تکیه بر مردم را باید سرلوحه کارمان باشد.

وی افزود: هر سازمانی که می‌خواهد کاری را انجام دهد باید به نفع مردم و برای مردم باشد.

قالیباف تصریح کرد: اگر می‌خواهیم یک الگو و یک حرکت مبتنی بر باورهای انقلاب اسلامی را ببینیم در شمال اتوبان کرج این نمونه هوافضا را ببینید که در دهه ۶۰ نمی‌توانستیم خمپاره ۶۰ و…. تولید کنیم.

وی در همین زمینه گفت: برد آتش ما در زمان جنگ محدود بود و ۱۵ کیلومتر بیشتر نبود و امروز در حوزه موشکی جزو چند کشور اول دنیا هستیم و به قدرتی در این حوزه رسیده‌ایم که موشک بالستیک ما که از جو خارج و مجدداً به جو باز می‌گردد در عین حال که نقطه زن هستند می‌توانند اهداف دشمن را مورد هدف قرار دهند.

وی یادآور شد: دشمن به دنبال این است که ناکارآمدی نظام را زیر سوال ببرد بنابراین باید با نگاه درست جلوی دشمن ایستاد.

قالیباف در بخش دیگری از سخنان تصریح کرد: امیدوارم در برنامه هفتم توسعه فاز دوم آلومینیوم جنوب به بهره برداری برسد و مسیر اتوبان به سمت عسلویه انجام شود و ظرفیت کسب و کار سرعت بگیرد و تمام تلاشمان این است که امور و پروژه‌های منطقه با سرعتی بیشتر انجام شود.

گفتنی است: در این مراسم معنوی که با حضور یادگاران دوران دفاع مقدس، خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان، ایثارگران برگزار شد خانواده شهید اسکندری سیدالشهدای مقاومت استان فارس نیز میهمان این جلسه شهدایی بودند.

در این مراسم استاندار فارس، قادری و عزیزی نمایندگان شیراز، موسوی نماینده مردم شهرستان‌های لامرد و سایت احکام در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام حسین زاده، حجت الاسلام صفار ائمه جمعه لامرد و سایت احکام و تنی چند از مسؤلان استانی و محلی نیز حضور داشتند. امیدوارم از خبر عامل مشکلات امروز کشور فاصله گرفتن از فرهنگ دوران دفاع مقدس
است
راضی بوده باشید.

عامل مشکلات امروز کشور فاصله گرفتن از فرهنگ دوران دفاع مقدس
است  در تاریخ ۲۰۲۲-۰۹-۳۰ ۰۲:۴۰:۲۱