ظرفیت پارک ۱۸۰ هزار خودرو در مهران فراهم شد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ظرفیت پارک ۱۸۰ هزار خودرو در مهران فراهم شد به گزارش خبرنگار سایت احکام، حسن بهرام نیا شامگاه شنبه در گفتگوی ویژه خبری اظهار کرد: یکی از ویژگی‌های اربعین مردمی بودن آن است و در همین رابطه هفته گذشته همایش بزرگ موکب‌داران اربعین استان در شهر ایلام برگزار شد که در مقیاس ملی بی‌نظیر بود و وزیر محترم اعلام کردند ایلام باید به عنوان یک الگوی اربعینی معرفی شود.
وی گفت: در راستای تکمیل سایر زیرساخت‌ها نیز علاوه بر پارکینگ شماره یک به مساحت ۵۵ هکتار و گنجایش ۶۰ هزار خودرو، امسال پارکینگ شماره دو اربعین به مساحت ۲۵ هکتار و با ظرفیت ۴۰ هزار خودرو مهیای پارک خودروها شد که مجموعاً این دو پارکینگ طرفیت پارک ۱۰۰ هزار خودرو را دارد.
استاندار ایلام اضافه کرد: در مجموع با در نظر گرفتن سایر پارکینگ‌ها ظرفیت پارک ۱۸۰ هزار خودرو وجود دارد، ایجاد نمازخانه، سیستم پایش تصویری و محصور کردن پارکینگ‌ها از دیگر اقدامات انجام گرفته است.
بهرام نیا عنوان کرد: زائران امسال تفاوت‌ها را از نزدیک مشاهده خواهند کرد، در طی یکسال گذشته سایر اقدامات رفاهی نیز در دستور کار قرار گرفت. تعداد ۸۱۶ چشمه سرویس بهداشتی در مسیرهای منتهی به مرز سایت احکامان ایجاد شده که عمده آنها از شباب تا نقطه صفر مرزی سایت احکامان ایجاد شده که علاوه بر این دوش حمام نیز ایجاد شده است.
وی افزود: امسال در پایانه برکت تحولی اساسی صورت گرفته است، ظرفیت این پایانه سال گذشته ۴۰ هکتار بود که امسال به ۴۶ هکتار افزایش یافته است، امسال ۳۵ هکتار از این مساحت را آسفالت کردیم و زیرساخت‌های لازم در این پایانه قابل قیاس با سال گذشته نیست.
استاندار ایلام گفت: در طی یکسال گذشته ۲۰ هزار متر مربع سایبان فلزی ایجاد شد و ۱۰ هزار سایبان موقت نیز از بهرام‌آباد تا پایانه مرزی ایجاد شده است. امسال ۵۰۰ موکب آماده پذیرایی و خدمات‌رسانی به زوار اربعین هستند و این تعداد مواکب در طول مسیر امسال با چینش منظم و متناسب با جمعیت خدمت‌رسانی خواهند کرد.
وی افزود: سال گذشته حداکثر مدت ماندگاری یک زائر برای برگشت به استان خود، ۱.۵ ساعت بود در صورتی که پیش از این، زوار با معطلی‌های زیادی رو به رو می‌شدند، با مدیریت میدانی حتی اجازه اخذ کرایه بیشتر از نرخ مصوب داده نشد.
استاندار ایلام تصریح کرد: برخی پل‌ها در کمربند غربی سایت احکامان دچار آسیب جدی شده بودند که مهمترین آنها پل گاوی بود و عملیات مرمت و بهسازی آن در دستور کار قرار گرفت و امسال این مشکل در این مسیر برطرف شده است. امیدوارم از خبر ظرفیت پارک ۱۸۰ هزار خودرو در مهران فراهم شد راضی بوده باشید.

ظرفیت پارک ۱۸۰ هزار خودرو در مهران فراهم شد  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۸-۲۰ ۰۲:۳۷:۵۶